Jaroslav Kalina
3. května 2018 • 12:30

Francouz o volbě NHL před Ruskem: Peníze šly stranou, počítám i s farmou

TOP VIDEA
TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku? TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku?
SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný? SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na stole měl tučnou smlouvu z Ruska, rozhodl se však jít cestou směrem na západ. Ještě než reprezentační brankář Pavel Francouz odjel s českým národním týmem na mistrovství světa v Dánsku, vyřešil svoji budoucí kariéru, která povede do NHL. Na rok se upsal Coloradu Avalanche. Přitom o českou jedničku velice stál i bohatý Petrohrad. Peníze však nehrály roli. „Bylo to těžké rozhodování, ale jakmile do toho vstoupilo Colorado, na Rusko jsem zapomněl,“ prozradil rodák z Plzně, ještě než odletěl do Kodaně, dějiště světového šampionátu.V posledních hodinách vzbudil velký zájem váš podpis smlouvy s Coloradem. Jak se vlastně upekl kontrakt s týmem z NHL?
„Ono se to upeklo už před nějakou dobou. Jen se o tom nemohlo mluvit. Spíš to bylo o tom, udržet to v tajnosti. Musím říct, že jednání bylo hodně rychlé. Došlo k tomu ze dne na den. Zatím se mi předchozí jednání docela táhla. Takže tohle byla docela úleva. Jsem rád, že se to dotáhlo a nemusím nad příští sezonou myslet během mistrovství světa.“

Proč jste si vybral právě Avalanche?
„Srovnával jsem si své možnosti. A Colorado mi přišlo jako dobrá volba.

Měl jste přitom víc nabídek. Stál prý o vás i Nashville a v KHL vám chtěl Petrohrad nabídnout tučný kontrakt. Nerozhodilo vás to trochu?
„Byla to docela komplikace. Přišlo to ve chvíli, kdy už jsem byl rozhodnutý, že půjdu do zámoří a vezmu klidně i dvoucestnou smlouvu. Když se ozval Petrohrad, bylo to těžký, ale jakmile do toho vstoupilo Colorado, řekli jsme si, že na Rusko zapomenu a půjdu západní cestou.“

Francouz o nabídce z NHL: Řekli jsme si, že na Rusko zapomenu
720p 360p
 

Otázka peněz šla tedy úplně stranou?
„Přesně tak.“ (usmívá se)

Už jste si zjišťoval nějaké informace o týmu z Denveru?
„Zatím jsem se s nikým o tom nebavil. Jen s lidmi z managementu. Vycházel jsem z toho, co mi řekli.“

Řešil jste s vedení klubu, jakou mají představu o vašem začlenění?
„Na dlouhodobější kontrakt mají v Coloradu Varlamova, který je takovou jejich stálicí. Jeden z dvojice brankářů Hammond-Bernier půjde pryč. No a já bych tam měl být jako třetí gólman.“

Jste podle vás připravený se o místo v brance poprat?
„S tím jdu do toho. Myslím si, že začnu na farmě. Budu si muset cestu nahoru nějak vyšlápnout. S tím počítám.“

Během angažmá v Rusku jste ovládl ruštinu, máte dobrou i angličtinu?
„Troufám si říct, že jo. V Rusku jsem hrál s Američanem i Kanaďanem. Normálně jsem se s nimi bavil anglicky. Myslím si, že to mi dost pomohlo.“

Pozvánka na mistrovství světa byla rána z čistého nebe, přiznal debutant Hronek
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze