S**e nás to, hlesl Tatar. Slováci Kanadu vypískali, teď je může spasit

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Potřetí nezvládli dramatickou koncovku. A jestliže mohli slovenští hokejisté po předchozích bitvách s Finskem (2:4) a Kanadou (5:6) oprávněně žehrat na nepřízeň rozhodčích, klíčový duel s Německem totálně nezvládli. Byli lepší, měli střeleckou převahu, víc šancí, trefili dvě tyčky, soupeře přestříleli 36:21. Ještě v 59. minutě vedli 2:1. Během 112 vteřin se jim ale zhroutil svět i reálná naděje na čtvrtfinále. Prohráli 2:3, vítězný gól vstřelil Leon Draisaitl 27 vteřin před koncem.

Postup Slovenska do bojů o medaile už se tak rovná malému zázraku. Nesměli by zaváhat s Francií, Velkou Británií a Dánskem a Američané by v duelech s Dánskem, Německem a Kanadou nesměli získat víc než 4 body. Může se tak stát, že slovenští fanoušci v posledním duelu poženou Kanadu, kterou nedávno při hymně vypískali.

„Hrajeme výborně, ale tohle jsou věci, které se nesmí stávat,“ zlobil se útočník Tomáš Tatar v rozhovoru pro RTVS. „Nezvládli jsme to a určitě nás to sere.“ Slováci inkasovali gól na 2:2 v čase 58:08 od Markuse Eisenschmida při hře bez gólmana. A v čase 59:33 se trefil Leon Draisaitl. Oběma gólům předcházely chyby. Dvě nevyhození puku ze třetiny a zbytečná ztráta v útočném pásmu.

„Na modré jsme to měli jenom nahodit a nic by z toho nebylo,“ věděl dobře obránce Erik Černák. „Ale nemůžeme se vymlouvat, takový je hokej. Jsme jeden tým a musíte dál pokračovat v dobrých výkonech vyhodit a dávat si pozor na závěry zápasů.“

Slovenský KVÍZ Hronek vs. Bartošák. Kdo ví víc o pořadatelské zemi?

Právě koncovky Slováky trápí. S Finskem ztratili zápas deset minut před koncem, ještě v 50.minutě drželi stav 2:2. Nad Kanadou dvakrát vedli o dvě branky, rozdílový gól inkasovali dvě vteřiny před sirénou. S Německem padli v posledních dvou minutách. Místo suverénního postupu se jejich naděje na čtvrtfinále smrskla na minimum.

„Musíme dál hrát pro fanoušky, zaslouží si to,“ burcoval Tatar. „Povzbuzují nás. Slovenští fanoušci si za tohle všechno zaslouží víc. Bohužel jsme to teď nezvládli.“

Slova těžce hledal i asistent trenéra Michal Handzuš. „Kluci vyplivli duši, dali do toho všechno, hráli velmi dobře, dvakrát nastřelili tyčku (Buc, Pánik), ale hokej někdy takový je. Udělali jsme dvě malé chyby a byly z toho dva góly. Jsem ale přesvědčený, že kluci ještě ukážou na šampionátu srdce a charakter,“ hodnotil pro hokej.sk.

Dávid Buc, bývalý útočník Olomouce, pevně doufá, že po vší smůle, se štěstí k domácímu týmu ještě přece jenom nakloní. „Ta smůla se s námi vleče už tři zápasy, ale já věřím, že ještě postoupíme! Byli jsme ve třech zápasech lepší, ale nevyhráli jsme. Nechápu, jestli můžeme mít až takovou smůlu.“

K udržení alespoň teoretické naděje musí Slováci nadcházející zápasy zvládnout. V pátek a v sobotu je čekají Francie (16.15) a Velká Británie (20.15), v úterý Dánsko (16.15). Přes Německo už se do čtvrtfinále nedostanou, musí věřit, že zaváhá někdo z elitní trojice Finsko, Kanada, USA. Šance je mizivá, ale ještě je.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.