MS hokej 2021 | Jde se pro medaili! Sestavili jsme repre pro MS bez hráčů ze zámoří | iSport.cz
16. února 2021 • 04:50

Jde se pro medaili! Sestavili jsme repre pro MS bez hráčů ze zámoří

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
iSport podcast: Kdo může nahradit Kozla? Baník ještě neví, ale kandidáti jsou
Soukalová v roli moderátorky. Maluje se? A jak se jí na sebe kouká?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dvou letech se zase začne řešit nominace na velký hokejový turnaj. S velkým návalem hráčů ze zámoří se moc počítat nedá, i když NHL skončí skoro dva týdny před MS. Takže? Deník Sport dal teď dohromady evropskou sestavu, jaká by mohla na velké světové akci uspět. Pozitivní je určitě konkurence v útoku, po návratech Sedláka, Hyky, Jaškina a Špačka ze zámoří konkurence vyrostla.Bude to hodně zvláštní MS v hokeji. Poprvé od roku 1947 se turnaj odehraje po pauze, tenkrát za ni mohla válka, teď COVID-19. Takže logicky byste čekali svátek. Natěšené davy, hvězdy, velká jména. Ano, za normální situace určitě. Jenže pandemie pořád děsí planetu, hokej se po světě hraje v bublinách. Šampionát teoreticky mohou stihnout i hráči z NHL, kde základní část končí 10. května, tedy 11 dní před začátkem akce v Lotyšsku. Jen jich dorazí spíš méně.

Dopředu musíte počítat, že se hokejisté ze zámoří úplně nepohrnou do další bubliny, kde je čeká měsíc mimo svět. Teď takhle fungují za mořem, hrají obden, budou vyždímaní fyzicky i psychicky. Navíc logistika na trase „jakékoliv město v Americe“ – Riga nebude úplně nejsnazší.

Takže? Počítejte jako zázrak, pokud se Petru Nedvědovi s Filipem Pešánem povede ulovit třeba jen Filipa Hronka s Filipem Zadinou z Detroitu, který nejspíš zůstane opět mimo play off.

Proto jsme se rozhodli nadhodit, jak by mohla vypadat sestava českého týmu, kdy by ji trenéři museli skládat výhradně z evropských zdrojů. Jasně, bude tam samozřejmě jeden stejný bubák jako v NHL. Hráči v Rusku jsou kolikrát sami bez rodin. Častěji než dřív může zaznít: „Trenére, nezlobte se, tohle už nedám.“

Ale pokud budeme vycházet ze stavu, že Evropa je k dispozici celá? Konečně by Česko mohlo mít velkou sílu mezi středními útočníky, až vlastně cítíte lehounký závan časů Pavla Patery nebo Jiřího Dopity, kdy tady bylo plno.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
3

MS v hokeji 2021 - Riga, Lotyšsko

Mistrovství světa v hokeji se v roce 2021 bude konat od 21. května do 6. června v Rize. Bělorusku pořadatelství IIHF odebrala oficiálně kvůli problémům s bezpečností. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A, ve které se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Zápasy skupiny A proběhnout v upraveném Olympijském sportovním centru s kapacitou 6 000 diváků. Skupinu B hostí Arena Riga, ve které se odehrají i boje o medaile.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud