Ondřej Kuchař
11. května 2022 • 04:50

Nároďák pod Jalonenem podle experta: hokej v trapu. Jandače to nebaví

Vstoupit do diskuse
8
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Jágr má vlastní bankovku. Na proces výroby šel osobně dohlédnout
„Smutný příběh Bohemka“: Její pozici určuje rozpočet, říká Klusáček. Proč hájí Haška?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trap. Anglický termín pro past. Právě ta je charakteristickým rysem hry národního týmu pod koučem Karim Jalonenem. Past ve středním pásmu, léčka na soupeře. Hokej často nepříliš pohledný, zato velmi účinný. „Cíl je nedovolit soupeři vstup s pukem na holi do útočného pásma,“ říká video a skills kouč Jakub Peslar. Jak je těžké naučit se systém a následně ho plnit? A jak se dá překonat?Napadá to většinu českých hokejových fanoušků. Jak je možné, že národní tým pod novým finským koučem v přípravě tak báječně šlape? Co je to za kouzlo, kterým Kari Jalonen mužstvo nakazil?

Za vším je systém. Propracovaný defenzivní model, při kterém na soupeře vytvoříte past ve středním pásmu. Klíčovým prvkem je hrát blízko u sebe v kompaktní pětici.

„Hlavní princip je zachytávat soupeře hned ve středním pásmu, rovnou tam získávat puky, případně ho donutit, aby ho pouze bez kontroly nahodil k nám do pásma, kde ho sebereme a můžeme rozehrát. Jsme první na puku, je náš.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S předplatným Premium Plus budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za  1 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
8

MS v hokeji 2022 ONLINE - Mistrovství světa ve Finsku

Program MS v hokeji 2022 Kdy hrají Češi? Kde sledovat v TV? Tabulky skupin A a B Nominace Vstupenky Slovensko na MS 2022 Hokej ONLINE

Mistrovství světa v hokeji 2022 se koná od 13. do 29. května ve Finsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Helsinky a Tampere, kde se odehraje i vyřazovací část turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utká s Velkou Británií, Švédskem, Rakouskem, Lotyšskem, Norskem, USA a domácím Finskem.

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Skupina B
Články odjinud


Články odjinud