Zdeněk Janda
4. června 2022 • 19:00

Pastrňáka objevil Hudler starší. Je to super talent, básnil. A nepřeháněl

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hrával v zámoří, když mu zazvonil telefon. „Hele, mám tady jednoho mladýho kluka. To uvidíš, to je super talent!“ Útočník Jiří Hudler si sám pro sebe říkal: „Ty jo, nepřehání?“ Nepřeháněl. Byl to právě Jiří Hudler starší, otec slavného hokejisty, kdo jako první objevil talent Davida Pastrňáka, dnešní hvězdy národního týmu.Na ten čas nikdy nezapomene. Budík pípal deset minut před pátou, za devatenáct minut, tedy v 5:09 odjížděl bus na trénink. Den co den. V něm rozespalý klučina, který začínal v dívčích bruslích a zimní kombinéze. Před začátkem výuky vyrážel na ranní tréninky.

Že by tu v chvíli malý „Pasta“ snil o tom, že z něj bude špičkový útočník? Kdeže. Táhlo ho to do brány, ovšem finanční situace rodiny nebyla nejrůžovější, nemohli si dovolit drahou výstroj, takže současný kanonýr, pětinásobný vítěz Zlaté hokejky v řadě, musel do pole.

„Kdo ví, kde bych teď byl. Jestli bych vůbec hrál hokej,“ popisuje s odstupem. Fanoušci rozhodnutí řádit v útoku musejí každopádně kvitovat…

Není žádné tajemství, že hlavně maminka měla co dělat, aby synovu kariéru ufinancovala. V jednu chvíli musela chodit na brigádu, měla až tři práce najednou. Oháněla se, co to šlo. Zvlášť po smrti útočníkova otce Milana, někdejšího hokejisty, v roce 2013. Na všechno byla sama, do toho se starala ještě o staršího bratra Jakuba.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Výsledky MS v hokeji 2023 Tabulky skupin Český tým Stadiony Medaile Rozhodčí Výsledky MS v hokeji 2022 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18 MS v hokeji 2024 Hokej dnes v TV

Mistrovství světa v hokeji 2023 se konalo od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehrála i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve kterém podlehla výběru USA 0:3.

Zápasy české reprezentace na MS:
Česko - Slovensko 3:2  
Česko - Kazachstán 5:1  
Česko - Lotyšsko 3:4p  
Česko - Slovinsko 6:2  Česko - Norsko 2:0 Česko - Švýcarsko 2:4 Česko - Kanada 1:3 Čtvrtfinále: Česko - USA 0:3

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud