Abyste se nepo***, řekl Ivan premiérovi, vzpomíná Hlinková | iSport.cz
24. února 2013 • 04:59

Abyste se nepo***, řekl Ivan premiérovi, vzpomíná Hlinková

Autor: jab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťané regenerovali po zápase. Kotal chválil hřiště, Rosický pozoroval
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Z útrob prezidentského speciálu, který před 15 lety dovezl do Prahy naganské hrdiny, vyšel mezi posledními. Na Ivana Hlinku v zástupu gratulantů pod schůdky letounu netrpělivě čekala manželka Liběna a s ní tehdejší premiér vlády Josef Tošovský. Ten také ke strůjci zlatého zázraku ihned přispěchal s gratulací. Oslavami rozjařený trenér ale zareagoval po svém..."On mu blahopřál a říkal, jak je to neskutečný výsledek, a Ivan v té své euforii řekl, tak se z toho nepo..," vzpomíná na úsměvný okamžik Liběna Hlinková. Ta se v sobotu spolu s hokejisty zlaté party účastnila vyvrcholení oslav 15 let od Nagana.

Až na pár omluv kompletní tým nejprve zavítal na Olšanské hřbitovy, kde se u hrobu poklonil památce kouče Ivana Hlinky, a poté se přemístil do prostor Národní galerie ve Veletržním paláci, kde proběhla vernisáž fotek Jiřího Koliše i dekorace přítomných hráčů.

Podívejte se na rozhovor s Liběnou Hlinkovou

Liběna Hlinková vzpomíná na manžela Ivana i naganský zázrak

"Nejemotivnější zážitek turnaje? Jednoznačně finále, to jsem byla strašně hrdá. A jsem na ně hrdá vlastně doteď," vzpomínala manželka tragicky zesnulého trenéra. "Jsem moc ráda, že hráči nezapomněli, že díky této akci tady s námi Ivan pořád je."

Zlatí čeští hrdinové z Nagana po 15 letech opět spolu

Vdova po Ivanu Hlinkovi Liběna klade kytici na jeho hrob, kam v rámci oslav 15. výročí naganské olympiády zavítal téměř celý tehdejší tým
Vdova po Ivanu Hlinkovi Liběna klade kytici na jeho hrob, kam v rámci oslav 15. výročí naganské olympiády zavítal téměř celý tehdejší tým

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud