15. prosince 2011 • 18:35

Aplaus vestoje: Síň slávy přijala pět členů včetně tragicky zesnulé trojice

Autor: Martin J. Křížek
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Podívejte se, jak Dominik Hašek vyklízel své poklady ze zavřené Síně slávy
Ambiciózní Vyškov narazí na Vrbův Zlín. Vychutná si Příbram Pardubice?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Síň slávy českého hokeje se rozrostla o pět jmen. Před startem zahajovacího utkání reprezentačního turnaje Channel One Cup byli do spolku legend jmenování Miroslav Kluc, Vlastimil Sýkora a posmrtně i trojice tragicky zesnulých hráčů ruské Jaroslavle. Za Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka převzali ocenění pozůstalí.
Bylo to střízlivé a rychlé. Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král a šéf navrhovací komise Jiří Králík na červeném koberci předali symbolicky slavnostní plaketu do rukou poválečného kanonýra Kluce, vdov Lucie Markové a Kateřiny Rachůnkové a sestry Josefa Vašíčka Markéty Vanek. Vlastimilu Sýkorovi, který se ze zdravotních důvodů nemohl dostavit osobně, bude plaketa předána dodatečně.

Diváci v Chomutově vzdali trojici zesnulých hold potleskem vestoje. Když ceremoniál skončil, téměř celá hala skandovala dlouhé chvíle pokřik: "Mistři, mistři!"

O zařazení mezi letošní kandidáty do Síně slávy informoval předseda navrhovací komise Jiří Králík již na tiskové konferenci ku příležitosti zveřejnění reprezentační soupisky na právě probíhající druhý podnik Euro Hockey Tour.

Hokejisté Minsku se poklonili mrtvým kamarádům, tragicky zesnulým hokejistům Jaroslavli
Hokejisté Minsku se poklonili mrtvým kamarádům, tragicky zesnulým hokejistům Jaroslavli


"Abychom mohli udělit členství všem pěti hráčům, museli jsme udělat výjimku. Není totiž zvykem zařazovat takové množství najednou," komentoval před týdnem Králík kroky, pro které se komise rozhodla po zářijovém leteckém neštěstí.

Zároveň odmítl odsunutí jmenování Sýkory a Kluce až na příští rok. "Pan Sýkora je vážně nemocný a naším cílem není udělovat členství posmrtně. Navíc už tak jsme přeložili několik dalších čekatelů," doplnil.

Trenér národního týmu Alois Hadamczik už tehdy avizoval, že smuteční pietou nechce rozptylovat své svěřence a proto je nechal čekat v šatně. "Nechci to hráčům před utkáním připomínat, protože každý byl s nimi nějaký kamarád a bylo by to pro ně těžké. Pořád to přeci jen nosíme všichni v sobě."

A jeho tah se zjevně osvědčil. Češi vlétli na švédského soupeře s vervou a bez respektu a Petr Průcha otevřel skóre už po 5 vteřinách!

Vstoupit do diskuse
3

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Čtvrtfinále Česko - USA Výsledky Tabulky skupin Pavouk play off Soupiska Stadiony Rozhodčí Hokej dnes v TV Sestřihy MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 se konalo od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehrála i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve kterém podlehla výběru USA 0:3.

Hokej dnes * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud