Pardubice Krejčího s Hemským na Karjalu nepustí. Plekanec by chtěl | iSport.cz
Miroslav Horák
30. října 2012 • 04:04

Pardubice Krejčího s Hemským na Karjalu nepustí. Plekanec by chtěl

Autor: Miroslav Horák, iSport.cz
Tomáš Plekanec by se mohl zúčastnit první reprezentační akce v nové sezoně, finského Karjala Cupu
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen Rusové či Švédové. I Češi chtějí mít na první akci hokejové reprezentace zvučný výběr i s hráči NHL, kteří nyní brázdí extraligová kluziště. Jak kouč Alois Hadamczil a svazové vedení uspěli, bude jasno v úterý před polednem, kdy trenér národního týmu zveřejní nominaci na finský Karjala Cup, který čeští hokejisté odstartují 7. listopadu v Liberci předehrávkou s Tre kronor.Rozhodně to nebylo jednoduché. Extraligové týmy platí za své hvězdy ze stojící NHL nemalé částky na pojistkách, na reprezentační akci by se o to musel postarat svaz. A podle informací deníku Sport by třeba jen za start Davida Krejčího musel zaplatit 200 tisíc korun.

Další svízel představuje menší ochota některých klubů pustit své lídry na mezinárodní led. Těžko se divit třeba Pardubicím, jimž se nechtělo věnovat reprezentaci Krejčího s Alešem Hemským.

Bodové zisky mistrovského souboru v aktuální sezoně jsou do značné míry jejich dílem a případné zranění by poznamenalo celý tým. „Pro nás je jejich účast nepřijatelná,“ pravil rozhodně Petr Hemský, sportovní manažer klubu.

To v Kladně zřejmě rozhodnutí nechali na samotných hráčích, už v neděli během utkání Kladna se Spartou se stadionem šířila zvěst, že Karjalu si zapíše do svých plánů obránce Marek Židlický a možná i útočník Tomáš Plekanec.

„Samozřejmě, že o tyto hráče mám zájem. Hodně by nám pomohli a navíc mají zájem. S klukama se o tom bavím, uvidíte v úterý,“ odkázal Hadamczik na dnešní tiskovou konferenci.

Více o možných podobách nominace čtěte v úterním Sportu!

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Channel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud