Síň slávy se rozrůstá. Přibude do ní i vítěz z Nagana Kučera | iSport.cz
30. října 2012 • 14:39

Síň slávy se rozrůstá. Přibude do ní i vítěz z Nagana Kučera

Autor: ČTK
Síň slávy rozšíří i olympijský vítěz z Nagana František Kučera
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

O čtyři další členy se rozroste Síň slávy českého hokeje, do níž budou ve středu 7. listopadu uvedeni při utkání reprezentace se Švédskem v rámci turnaje Karjala v Liberci bývalí obránci František Kučera, Antonín Stavjaňa a František Vacovský, v kategorii trenérů pak Pavel Wohl."Při libereckém zápase proběhnou významné ceremoniály. Budou uvedeni noví členové Síně slávy. Budeme také děkovat Františku Kaberlemu, pětinásobnému mistru světa, který se rozloučil s kariérou. Chystáme se popřát k sedmdesátým narozeninám také Janu Havlovi," řekl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Čtyřiačtyřicetiletý Kučera je olympijským vítěz z Nagana z roku 1998 a získal i tituly mistra světa v letech 1999 a 2000. Za národní tým sehrál 121 utkání a vstřelil 14 branek. O pět let starší Stavjaňa triumfoval také dvakrát na světových šampionátech 1985 a 1996. V národním týmu má bilanci 231 zápasů a 21 gólů.

Šestaosmdesátiletý Vacovský získal titul mistra světa v roce 1949. V reprezentaci stihl devět utkání a dal jeden gól. Sedmdesátiletý Wohl dovedl národní tým k bronzu na turnajích v letech 1989 a 1990.

V Síni slávy, která vznikla při stoletém výročí českého hokeje v roce 2008, je před zařazením nových členů celkem 110 hráčů, trenérů, funkcionářů a rozhodčích.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Channel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud