Zdeněk Janda
17. června 2015 • 04:35

Růžičkův nástupce u reprezentace? Stopy vedou i k Vůjtkovi

TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká hokejová reprezentace je už přes týden bez trenéra. Kdo nahradí Vladimíra Růžičku, který rezignoval kvůli své korupční aféře? O tom bude ve čtvrtek jednat vedení hokejového svazu a deník Sport se snažil zmapovat aktuální situaci.Podle informací Sportu se mezi nejužším vedením skloňuje především jméno Vladimíra Vůjtka. Zkušený trenérský bard (68 let), jenž naposledy vedl slovenskou reprezentaci, by svým nadhledem a klidnou povahou dokázal zklidnit současnou zjitřenou situaci. V tom má výhodu oproti bouřlivákovi Miloši Říhovi, jenž se rovněž objevuje mezi žhavými kandidáty. Ani on zatím neobdržel nabídku.

Deník Sport už dříve napsal, že nejlepší volbou by byl příchod litvínovského experta Radima Rulíka, jenž společně s Miloslavem Hořavou dovedl tým k historickému titulu. U reprezentace působil už i v minulosti, podílel se na zisku zlata na šampionátu v roce 2005.

Je ovšem otázkou, jestli by svaz dohodl se severočeským klubem mantinely spolupráce. Rulík je totiž v Litvínově stále smluvně vázaný.

Více o volbě nového trenéra čtěte ve středečním Sportu!

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze