15. září 2017 • 11:50

Ovečkin přiznal konec nadějí na olympiádu: Už se nemáme o čem bavit

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
PROFIL: Sparta se musí vyhrabat z marasmu a najít jednotu na hřišti PROFIL: Sparta se musí vyhrabat z marasmu a najít jednotu na hřišti
Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijský hokejový turnaj bez profesionálů z NHL není po chuti ani hráčům, ani fanouškům. Uznává persona z Washingtonu Alexandr Ovečkin dal ale dávno dopředu vědět, že i když se zámořská liga v únoru 2018 nezastaví, on rozhodně na turnaj v Pchjongčchangu pojede. Až nyní změnil názor.Brzy dvaatřicetiletý kanonýr Washingtonu sice vždy prohlašoval, že do Pchjongčchangu pojede navzdory kolektivní absenci hráčů NHL, nyní však potvrdil, že se vzhledem ke kontraktu s Capitals na ZOH představit nemůže.

"Pokaždé, když jsem na to byl tázán, jsem odpovídal, že nikdo mi nemůže říct, že nesmím hrát, protože má vlast mě o to může požádat. Nyní ale IIHF a NHL říkají, že má vlast nemůže požádat nikoho z NHL, aby na olympijských hrách hrál, takže už se nemáme o čem bavit," uvedl Ovečkin v prohlášení prostřednictvím klubu před krátce před zahájením tréninkového kempu Capitals.

Vedení NHL už dříve dalo jasně najevo, že prostor pro debaty je nulový a že rozhodnutí měnit nehodlá. Na to Ovečkin v srpnu reagoval tak, že pro něj je stále nějaká šance, jak se na turnaj vydat. Ale ta dost pravděpodobně pomalu zhasíná.

K celé situaci se teď vyjádřil Vladislav Treťjak, šéf Ruské hokejové federace. Jedenatřicetiletému křídlu celkem jasně vzkázal, že šance se Her zúčastnit je vlastně nereálná. „Co teď může Ovečkin asi dělat? Nic. Hrát za Washington. Tohle bude muset přijmout," řekl stroze pro R-Sport.

Ruský ostrostřelec touží po medaili z olympijských her, účastnil se posledních tří a nejlépe dosáhl s reprezentací na čtvrté místo. Olympijský turnaj se koná mezi 10.-25. únorem a Ovečkin by přišel minimálně o devět utkání Washingtonu. To už je nyní varianta, která padla.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze