11. listopadu 2017 • 15:48

Radil o Rusech: Mám zápasy proti nim rád, je to dost vyhecované

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řadu českých hokejistů čeká v nedělním utkání proti Rusku na turnaji Karjala souboj s protihráči, ale i některými spoluhráči z Kontinentální ligy. Jedním z nich je i Lukáš Radil, opora útoku Spartaku Moskva. Sedmadvacetiletý forvard má duely proti sborné rád, neboť bývají způsobem hry podobné zápasům KHL, a to mu vyhovuje.„Mám utkání proti nim vždycky rád. Hrají hokej, na který jsem celou sezonu zvyklý, je to navíc z historie dost vyhecované, těším se na to,“ řekl Radil v rozhovoru s novináři. Ze svých poznatků ví, jak vážně berou Rusové sezonu kvůli jejímu olympijskému vrcholu v Pchjongčchangu. „Řeší to hodně. Na olympijský turnaj jedou vyhrát, nic jiného pro ně není úspěch,“ přiblížil Radil.

Dobře ví o nepříznivé bilanci z posledních zápasů, z nichž má sborná v zádech sérii pěti vítězství. „Nemáme s nimi moc dobrou bilanci, ale měli bychom hrát hodně do těla, to nemají zrovna rádi. A kdybychom dali jeden dva rychlé góly, tak by to mohlo zafungovat. Co mám zkušenosti, pak přestávají dodržovat systém a každý začne hrát na sebe, což je většinou jejich problém,“ všiml si Radil.

Reprezentační útočník Jiří Sekáč rotuje po srážce se švýcarským soupeřem
Reprezentační útočník Jiří Sekáč rotuje po srážce se švýcarským soupeřem

Rusové budou jedním z hlavních favoritů olympijského turnaje. Pokud tedy Mezinárodní olympijský výbor nesáhne k plošnému dopingovému trestu pro ruské sportovce a KHL nezabrání účasti hráčů na sportovním svátku planety. „Četl jsem o tom, bylo by to hodně smutné, protože by asi hodně hráčů nemohlo jet. Když nejedou hráči z NHL a nemohli by ještě z KHL, nevím, jakou váhu by turnaj potom měl,“ přemítal Radil.

Sám o olympijské šanci nepřemýšlí. „Nemyslím na to, jestli mám k olympijským hrám blíž, nebo dál. Bude se rozhodovat až někdy v lednu, což je ještě strašně moc času. Soustředím se na to, abych v každém utkání odvedl maximum, pak uvidíme, co z toho bude,“ podotkl Radil.

A to i přesto, že se v poslední době zařadil mezi spolehlivé tahouny ofenzivy národního mužstva. „Já si to hlavně vždycky užiju. Vidím české kluky, takovou atmosféru v kabině v Rusku nemáme. Užívám si to a je super, když pak do toho všeho ještě přibývají body za góly a nahrávky.“

Na Karjale stihl za dva dosavadní zápasy tři body díky dvěma gólům a nahrávce. Stále tak může pomýšlet na obhajobu pozice nejproduktivnějšího hráče turnaje z minulého roku, kdy si za tři utkání připsal tři branky a dvě asistence. „Střelecky to není úplně špatné, i když by to samozřejmě vždy mohlo být ještě o něco lepší, ale ano, jsem spokojený, jak to zatím je,“ pochvaloval si Radil.

Do reprezentačního dresu si evidentně přenesl pohodu z klubu. Spartak Moskva má na dosah pozice, jež zaručují postup do play off. A sedmadvacetiletý čáslavský rodák k tomu zatím přispěl 16 body (6+10) za 24 zápasů. „Musím říct, že tenhle rok je fakt asi úplně nejlepší za ty tři roky, co tam jsem. Zažíváme tam teď dobré časy herně, i v kabině jsou super kluci, takže já si to moc užívám,“ řekl Radil.

Pomáhá mu i fakt, že už se v Rusku adaptoval. „Je to znát, když už víte, co a jak. Na druhou stranu - tam se všechno tak rychle mění, že člověk musí být pořád ve střehu. Nelze se nějak uspokojit. Nemůžu si říkat, že jsem tu třetí rok a nemůže se nic stát,“ řekl Radil.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze