Těžkosti u reprezentace. Říha hledá asistenty, není moc kde brát | iSport.cz
Miroslav Horák
6. června 2018 • 04:40

Těžkosti u reprezentace. Říha hledá asistenty, není moc kde brát

TOP VIDEA
Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder
Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už zítra svazová generalita oficiálně potvrdí Miloše Říhu v roli kouče národního týmu. Nástup 59letého trenéra se upekl v předstihu, od členů výkonného výboru se očekává pouhé zvednutí rukou pro návrh. A český hokej zapíše devátého náčelníka v novodobé historii. Nyní se hledají asistenti. A je to docela těžká písemka... Kdo připadá v úvahu?Ani Martin Straka, ani Libor Zábranský, džob nedostane ani Filip Pešán. Ze zákulisních šachů vyjde vítězně trenérský kmet, ošlehaný džunglí ruského ligového hokeje i divočinou české extraligy. Z obojího Miloš Říha vyšel se ctí, teď dostane za úkol… Jaký, to vlastně nikdo neví. Zadání pro šedovlasého stratéga se veřejnost dozví po čtvrteční odpolední tiskové konferenci šéfa svazu Tomáše Krále.

Dobré dva týdny je přitom jasno. Za oponou domácího hokejového jeviště si jeho nejvlivnější lidé vybrali někdejšího trenéra Petrohradu nebo Omsku. Nebyla to zdaleka ideální volba, tu prezentovali Straka a Zábranský. S nástupem k elitnímu týmu republiky si nejprve pohrával plzeňský boss, a když s díky odmítl kvůli velkému vytížení v klubu, vyrazilo se za architektem zlatého brněnského projektu. Ovšem také on, byť už byla takřka ruka v rukávě, z prestižní pobídky vycouval.

Dotažení se nedočkal ani nápad s lanařením libereckého kouče Pešána. Ten původně zaskočil svazové lídry finančními nároky, posléze se ukázalo, že šlo o jistý komunikační šum a z Pešánovy strany o nához první sumy k jednání. Ta už však nepokračovala. Zejména však proto, že dynamický a úspěšný kouč dvacítky z minulé sezony je pro řadu svazových bafuňářů těžko stravitelným soustem.

Do hry tak najednou a dosti razantně vstoupila karta s Říhou. A de facto bylo hotovo. Říhovi paradoxně pomohlo, že nemá zajímavé nabídky odjinud, stal se tak jediným adeptem z celé řady, který se může věnovat národnímu týmu na full time.

Nyní však přichází základní a klíčová otázka. Kdo do Říhova štábu?

Z rekognoskace terénu deníkem Sport v minulých dnech vyplynulo nepříliš optimistické zjištění.

Není moc kde brát, zvuční adepti jaksi nejsou na krámu, k reprezentaci se nehrnou.

Pět možných asistentů pro Říhu

Říha přitom kvalitní, progresivní kolegy potřebuje. A velice. V branži je znám jako výborný bench coach a zdatný motivátor, ale například planeta NHL je mu poměrně vzdálená, zámořské hráče moc nezná a tamní způsob hokeje, jenž udává trendy, nepraktikuje.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud