Miroslav Horák
6. června 2018 • 04:40

Těžkosti u reprezentace. Říha hledá asistenty, není moc kde brát

Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly
Krejčí s Janktem pařili FIFU 19. Uspěli by na CZC.CZ iSport Cup? Krejčí s Janktem pařili FIFU 19. Uspěli by na CZC.CZ iSport Cup?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už zítra svazová generalita oficiálně potvrdí Miloše Říhu v roli kouče národního týmu. Nástup 59letého trenéra se upekl v předstihu, od členů výkonného výboru se očekává pouhé zvednutí rukou pro návrh. A český hokej zapíše devátého náčelníka v novodobé historii. Nyní se hledají asistenti. A je to docela těžká písemka... Kdo připadá v úvahu?Ani Martin Straka, ani Libor Zábranský, džob nedostane ani Filip Pešán. Ze zákulisních šachů vyjde vítězně trenérský kmet, ošlehaný džunglí ruského ligového hokeje i divočinou české extraligy. Z obojího Miloš Říha vyšel se ctí, teď dostane za úkol… Jaký, to vlastně nikdo neví. Zadání pro šedovlasého stratéga se veřejnost dozví po čtvrteční odpolední tiskové konferenci šéfa svazu Tomáše Krále.

Dobré dva týdny je přitom jasno. Za oponou domácího hokejového jeviště si jeho nejvlivnější lidé vybrali někdejšího trenéra Petrohradu nebo Omsku. Nebyla to zdaleka ideální volba, tu prezentovali Straka a Zábranský. S nástupem k elitnímu týmu republiky si nejprve pohrával plzeňský boss, a když s díky odmítl kvůli velkému vytížení v klubu, vyrazilo se za architektem zlatého brněnského projektu. Ovšem také on, byť už byla takřka ruka v rukávě, z prestižní pobídky vycouval.

Dotažení se nedočkal ani nápad s lanařením libereckého kouče Pešána. Ten původně zaskočil svazové lídry finančními nároky, posléze se ukázalo, že šlo o jistý komunikační šum a z Pešánovy strany o nához první sumy k jednání. Ta už však nepokračovala. Zejména však proto, že dynamický a úspěšný kouč dvacítky z minulé sezony je pro řadu svazových bafuňářů těžko stravitelným soustem.

Do hry tak najednou a dosti razantně vstoupila karta s Říhou. A de facto bylo hotovo. Říhovi paradoxně pomohlo, že nemá zajímavé nabídky odjinud, stal se tak jediným adeptem z celé řady, který se může věnovat národnímu týmu na full time.

Nyní však přichází základní a klíčová otázka. Kdo do Říhova štábu?

Z rekognoskace terénu deníkem Sport v minulých dnech vyplynulo nepříliš optimistické zjištění.

Není moc kde brát, zvuční adepti jaksi nejsou na krámu, k reprezentaci se nehrnou.

Pět možných asistentů pro Říhu

Říha přitom kvalitní, progresivní kolegy potřebuje. A velice. V branži je znám jako výborný bench coach a zdatný motivátor, ale například planeta NHL je mu poměrně vzdálená, zámořské hráče moc nezná a tamní způsob hokeje, jenž udává trendy, nepraktikuje.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze