9. listopadu 2008 • 14:25

Číňanky postupují na olympijské hry

Autor:
Reklama
Domácí gólman Sulander dostává první branku
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejistky Číny postoupily na olympijské hry ve Vancouveru v roce 2010. Doma v Šanghaji v přímém souboji o účast zdolaly Japonsko 2:0 a navážou na účast pod pěti kruhy v roce 2002 v Salt Lake City.České hokejistky zakončily vystoupení na kvalifikačním turnaji porážkou 1:2 po samostatných nájezdech s Norskem a skončily ve čtyřčlenné skupině poslední.

České hokejistky, které o naději přišly po těsných porážkách s asijskými soupeři, nevstoupily do utkání dobře. V úvodu sice hrály při vyloučení Harmensové přesilovku, ale v ní inkasovaly po střele Oienové.

Ve 28. minutě už sehrály Češky početní výhodu daleko lépe a Polenská vyrovnala. Další gól už v základní hrací době ani v prodloužení nepadl a v rozstřelu rozhodla Dahlová.

Číňanky se na olympiádě, kde se bude hrát ženský hokejový turnaj počtvrté v historii, utkají v základní skupině B se Spojenými státy americkými, Finskem a Ruskem. Do 'áčka' se ke Kanadě, Švédsku a Švýcarsku zařadily Slovenky, které ovládly kvalifikaci v Bad Tölzu.

Česká republika - Norsko 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Polenská - 5. Oienová, rozhodující nájezd Dahlová.

Čína - Japonsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Složení základních skupina na OH ve Vancouveru (13.-25. února 2010):

Skupina A: Kanada, Švédsko, Švýcarsko, Slovensko.
Skupina B:
USA, Finsko, Rusko, Čína.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, čína, japonskoKlasická verze
Mobilní verze