Hynek Preisler
9. ledna 2009 • 21:05

Budějovice ani tentokrát nebodovaly

Liberec - Pardubice
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš

AKTUALIZOVÁNO - Budějovice pod Ještědem zažili téměř smrtící úvod zápasu. Už po čtyřiceti vteřinách hry prohrávali 0:2 a střídali gólmana. A přestože ještě dokázali vyrovnat, v Liberci nakonec smolně prohráli.

O cenných třech bodech pro Liberec rozhodl sedm minut před koncem šťastným gólem liberecký Blatný.

Je to už téměř pravidlem. Potřetí v sezoně dal Liberec Českým Budějovicím tři branky a jen dvě dostal. Tentokrát však začali Bílí Tygři „třígólový limit“ plnit hodně, opravdu hodně rychle. Už ve 40. vteřině vedli 2:0!

Souhrn 39. kola extraligy >>>

Blatný: Nenechali jsme se ukolébat >>>

Co více si včera mohli Bílí Tygři přát? Lepší vstup do zápasu už asi dlouho nezažijí. Ještě se ani pořádně nezačalo hrát a o dvě branky vedli.

11. vteřina zápasu = Blatný střílí první branku. 40. vteřina zápasu = Derner se od modré trefuje podruhé a v Tipsport aréně rozpoutává vlnu nadšení.

Hlasy trenérů
Filip Pešán (Liberec):
"Podařila se nám první dvě střídání, která určila ráz začátku utkání. Budějovice ale byly opět velice silný tým, jenž nás během druhé třetiny začal přehrávat a nám začaly trochu docházet síly. Budějovice byly velice silné v osobních soubojích, hlavně v našem obranném pásmu. Nějakým způsobem jsme ale udrželi krok a bojovali do posledních minut. Celý tým strašně moc chtěl, protože máme zraněné hráče. Semknul se a bylo to cítit až do posledních minut. Jen za to, že kluci bojovali až do konce, tak mají tři body."

Jan Tlačil (České Budějovice):
"Do utkání jsme vstoupili neuvěřitelně špatně, po 40 vteřinách jsme prohrávali 2:0. Promítlo se to na prvních deseti minutách, kdy jsme byli v křeči. Potom se obraz trochu obrátil, korigovali jsme stav na 2:1 a ve druhé třetině se nám utkání podařilo vyrovnat. Byli jsme ale pasivní, měli jsme asi strach o výsledek. Mohli jsme soupeře přetlačit, ale nepodařilo se. Závěrečná třetina vyzněla šťastně pro domácí, kteří po naší chybě, kdy jsme na konci oslabení a už při hře pět na pět, nedodrželi základní rozestavení a dostali třetí gól.

„Dát dva góly během prvních čtyř desítek vteřin? To je výborné. To jsem asi ještě nezažil,“ lebedil si autor prvního gólu Zdeněk Blatný.

Roman Turek odchytal pouhých 40 vteřin a pustil dva góly. Bleskově rychlá smršť ho vyhnala z branky. Zbytek zápasu jen sledoval ze střídačky opřený o mantinel. Včera možná absolvoval svou nejmarnější pracovní cestu v životě…

Jenže hokejisty Budějovic hrozivý začátek nezlomil. Nejprve přestáli dvojnásobné oslabení, v první třetině snížili a ve druhé vyrovnali. Druhé třetiny jsou pro Bílé Tygry asi zakleté. Skóre v nich z posledních šesti zápasů? 1:11 pro soupeře Tygrů!

„Myslím, že jsme se ukolébat nenechali. Snažili jsme se hrát aktivně, jenže Budějovice mají zkrátka dobré mužstvo, dobře bruslili, hráli agresivně a moc nám nedovolili hrát to, co jsme chtěli,“ přiznal Blatný.

Právě on rozhodl o šťastné výhře Liberce. Brankou, která vypadala jako zatím celá nevyrovnaná liberecká sezona. Ode zdi ke zdi. Po střele Modrého tečoval Blatný puk a ten se odrazil od horní tyčky do Kováře, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru.

„Trefilo mě to do hokejky. Jarda Modrý střílel od modré, mě ta
střela lízla hokejku, puk změnil směr a šlo to do tyčky, od ní do nohy gólmana, ještě si na to sedl a pak si to do branky kopl, takže šťastný gól, ale pro nás hrozně důležitý,“ radoval se Blatný.

Liberec, kterému se před zápasem zranila brankářská jednička Fikrt a navíc onemocněl virózou onemocněl kapitán Jiruš, si díky vítězství zvýšil naději na postup alespoň do předkola play off. Naopak České Budějovice aby se pomalu začali připravovat na play out.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield České Budějovice 3:2
(2:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky:
1. Blatný (Šachl, Bartovič), 1. Derner (Kašpařík, Pletka), 53. Blatný (Modrý) - 17. Gulaš (Frolo), 26. Frolo (Kůrka, Huml).
Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský.
Vyloučení: 6:6. Bez využití.
Diváci: 5149.

Liberec: Stejskal - J. Moravec, Žabka, Zíb, Derner, Holub, Modrý - Bartovič, Blatný, Šachl - Podkonický, Kašpařík, Pletka - Šimánek, P. Nedvěd, V. Nedorost - Klimenta, Dušek, Pabiška. Trenéři: Pešán, J. Nedvěd st. a Kapoun.

České Budějovice: Turek (1. Jakub Kovář) - Frolo, Gřegořek, Toman, Vydarený, L. Poživil, Jareš - Kůrka, Huml, M. Hudec - Kotrla (30. Horák), Vak, Veselý - Melichárek, Bílek, Gulaš. Trenér: Tlačil a Kupka.

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.