Hráli spolu za Česko, teď Nedvěd Kováře pokořil: Recept na něj nemám | iSport.cz
17. listopadu 2011 • 09:50

Hráli spolu za Česko, teď Nedvěd Kováře pokořil: Recept na něj nemám

Autor:
Liberecký Petr Nedvěd překonává brankáře Českých Budějovic Jakuba Kováře
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Mizerné posily Sparty: Zámorský, elitní střelec, ale i bahamský rapl
VŠECHNA VIDEA ZDE

ROZHOVOR - Vrátil se do extraligy přesně tak, jak ji před reprezentační přestávkou opouštěl. Jako král. Lídr kanadského bodování dokázal, že ani účast na reprezentačním turnaji Karjala Cup mu neubrala energii v rozjeté sezoně. Petr Nedvěd otevřel skóre sledovaného duelu o první místo v tabulce a pomohl Liberci v Českých Budějovicích obhájit svoji první pozici v tabulce. Navíc už potřetí v této sezoně překonal gólmana Jakuba Kováře.Jaký byl návrat po reprezentačním zpestření do extraligové rutiny?
Zase je to trošku jiný hokej. O tom není žádná, co si budeme povídat. Jsem ale rád, že se nám podařilo vyhrát. Hráli jsme na horké půdě Budějovic, které mají vynikající tým.

Rozhodovali jste v přečíslení dva na jednoho. Budějovice tohle trochu podcenily.
Výsledek byl o využívání podobných akcí a asi jsme je sehráli o něco lépe než domácí. Stačilo to na vítězství.

Znovu jste bodoval a potvrdil formu. Navíc máte tři body, takže spokojenost je asi veliká...
Samozřejmě. Není důvod, proč být nespokojený. Vyhráli jsme. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Domácí nás v tom jen utvrdili.

Důležitým okamžikem byla čtyřminutová ubráněná přesilovka za stavu dva dva, že?
Samozřejmě. To nám mohli dát domácí klidně pár gólů a zápas se mohl vyvíjet naprosto jinak. Z naší strany to bylo dobře sehrané a Pincák tam pochytal nějaké tutovky, ale jinak si myslím, že jsme soupeři až tak vyložené šance nedali. Byla to trochu voda na náš mlýn. Po tomhle jsme měli po psychické stránce navrch.

Na reprezentačním turnaji jste se s brankáře Kovářem špičkovali, že si to dnes rozdáte. Dal jste mu už třetí gól v této sezoně. Máte o to větší radost?
Jsem rád, že jsem mu ten gól dal, ale byla to akce dvou na jednoho a měl jsem to trochu zjednodušené. Jinak na turnaji byl Kovi jednou v bráně a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu a dneska to dokazoval a duel odchytal ve stejné formě jako na Karjale.

V sezoně jste mu dal už třetí gól ve dvou zápasech. Máte na něj recept?
Nějakým způsobem se mi na něj daří, ale rozhodně recept nemám.

 
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud