Hrdina Komety? Trvaj! Hráli jsme týmově, odmítá chválu brankář | iSport.cz
2. dubna 2012 • 22:37

Hrdina Komety? Trvaj! Hráli jsme týmově, odmítá chválu brankář

Autor: mjk, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
Soupeři Plzně a Liberce v EL: Tvrdí Dánové, na Rumuny útočí korona
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvakrát zavřel vrata úplně a pouze dvakrát pustil za svá záda tři indiánské střely. Víc nic. Jiří Trvaj i v semifinále potrvdil, že se v play off vyhecoval k životní formě. Plzeňské střelce zdeptal a i proto stačilo jeho spoluhráčům k postupu v pěti duelech zamířit přesně pouze patnáctkrát. Z toho sedmkrát v posledním zápase. "Myslím, že jsme si postup zasloužili. Předvedli jsme perfektní týmový výkon," odmítá sebestřednost brankář, který za jedenáct dní oslaví 38. narozeniny.Po střelcích Kladna a pražské Sparty zničil svými spolehlivými výkony také hokejisty Plzně a zejména díky němu se může brněnský klub po 41 letech těšit na boje o mistrovský titul.

"Nečekali jsme, že to bude takhle. Vyhrát sérii proti Plzni v pěti zápasech je fantastický výkon," radoval se v rozhovoru pro Českou televizi Trvaj, který odchytal všechny semifinálové duely a inkasoval dohromady jen osm branek.

Kometa vyhrála v play off šest ze sedmi zápasů na kluzištích soupeřů, pouze ve čtvrtfinále proti Spartě jednou podlehla po samostatných nájezdech. I dnes v Plzni Brno potvrdilo, že se mu venku daří. Dokonale zaskočilo Indiány a v 5. minutě vedlo už 3:0.

"Plzeň začala dobře, vletěla na nás, ale neproměnili šance. My jsme pak dali první gól, který nás uklidnil a dal ráz zápasu. Oni museli vyhrát, aby prodloužili sérii, vrhli se do útoku a my jsme se prosazovali," konstatoval Trvaj, který ocenil všechny své spoluhráče. "Hrajeme výborně. Sedlo nám to a všichni hrají obětavě," chválila hvězda play off tým.

Kometa se ve finále utká buď s Pardubicemi, nebo s Libercem, jméno soupeře ale bezprostředně po postupu Trvaj neřešil. "Hlavní je, že jsme tam. Je jedno na koho narazíme," uvedl.

Kouč Plzně Marian Jelínek (vpravo) gratuluje Zdeňku Venerovi k postupu do finále
Kouč Plzně Marian Jelínek (vpravo) gratuluje Zdeňku Venerovi k postupu do finále

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud