VIDEO: Koreise trest nemine. Takhle zasedá hokejový soud | iSport.cz
3. dubna 2012 • 15:20

VIDEO: Koreise trest nemine. Takhle zasedá hokejový soud

Autor: pab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chcete vidět, jak jedná Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů (APK)? Můžete, iSport byl u toho, když řešila odpor podaný Kometou Brno proti rozhodnutí o trestu pro Jakuba Koreise. Ten ve čtvrtém semifinále play off proti Plzni napadl před soupeřovou brankou po odehrání puku obránce Jakuba Jeřábka.Komise zákrok po prošetření vyhodnotila jako faul do oblasti hlavy a krku a Koreisovi zastavila činnost na dvě utkání.

Následně zamítla odpor Brna a potvrdila původně uložený trest. Koreisův distanc tak zůstal v platnosti, útočník Komety nesmí nastoupit ještě v prvním finálovém utkání.

Disciplinární komise APK se zároveň rozhodla potrestat zákazem startu na dva zápasy Zdeňka Bahenského z Mladé Boleslavi, jenž ve skupině o 11. – 14. místo atakoval karlovarského Romana Proška.

Po shlédnutí záběrů situace komise zákrok vyhodnotila jako napadení zezadu. Bahenský si poslední utkání play out nezahraje.

Šéf disciplinární komise Karel Holý (uprostřed) vede jednání o potrestání Jakuba Koreise
Šéf disciplinární komise Karel Holý (uprostřed) vede jednání o potrestání Jakuba Koreise

Jako poslední řešila disciplinárka situaci z pátého semifinálového utkání mezi Pardubicemi a Libercem, kdy dostal liberecký obránce David Štich trest ve hře za hrubost.

V tomto případě komise označila za dostatečný trest, který uložili rozhodčí během zápasu. Štich tedy přijde jen o úterní šestý semifinálový zápas s Pardubicemi.

Připomeňte si, za co byl potrestaný Jakub Koreis:

Vstoupit do diskuse
0
5.kolo
Články odjinud


Články odjinud