Hokejový happyend: Vašíček dostal zpět svůj ukradený prsten | iSport.cz
Jiří Punčochář
13. dubna 2012 • 15:55

Hokejový happyend: Vašíček dostal zpět svůj ukradený prsten

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Má ještě trenér Kozel Baníku co dát? Posune Grussmann klub výš?
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Snubní prsten obránce Jiřího Vašíčka, hrajícího za Kometu finále extraligy proti Pardubicím, byl po deset dnů snad nejhledanějším předmětem v Brně. Díky úsilí fanoušků, jejich spolupráci s klubem a dalším intervencím se prsten, ukradený během oslav postupu do finále, ve čtvrtek našel. Dnes, pár hodin před začátkem třetího zápasu finálové série, si ho šťastný Vašíček mohl zase navléct na prst.„Přiznám se, že po tak dlouhé době už jsem v nález moc nevěřil. O to větší mám radost,“ řekl Vašíček, kterého ráno na trénink doprovázela i manželka Nikol s několikaměsíčním synem Jakubem v kočárku.

Oba neskrývali vděk, že prsten je znovu na světě. Vašíčkovi ho někdo ukradl společně s taškou s věcmi, když se Kometa vrátila minulé pondělí ze semifinále v Plzni a na parkovišti u haly slavila s fanoušky. Kvůli této obrovské ostudě se ihned dali dohromady fanoušci, kteří prohledávali fotky a videa z oslav.

Jiří Vašíček má zpátky svůj ukradený svatební prsten


„Já musím poděkovat lidem, kteří se na tom podíleli, z klubu i našim fanouškům. Teď jen udělat jim tu radost a vyhrát pro ně titul,“ přál si statný obránce. Už prý uvažoval o tom, že si s manželkou nechají vyrobit duplikáty.

Naději začal ztrácet poté, co se mu pár dní po krádeži tašky vrátil polštář na spaní v autobuse, který v zavazadle taky byl. „To byl výsměch. Polštář někdo donesl a cennou osobní věc ne,“ popsal svoje pocity Vašíček.

Dočkal se dnes ráno a s obrovským úsměvem na zarostlé tváři si to mašíroval po parkovišti, kde o prsten na začátku dubna přišel. Teď už si na něj bude určitě dávat větší pozor.

Žádný z fanoušků nechce prozradit, jak k vypátrání zloděje došlo, ani jestli došlo k jeho potrestání. Považují to už za podružné. Ani Vašíček nemá podrobné informace. Do hledání se zapojila i jeho manželka a prsten nakonec vyzvedly dvě ženy, které jej ve čtvrtek večer doručily na sekretariát klubu.

Jiří Vašíček s manželkou a potomkemJiří Vašíček s manželkou a potomkemFoto Jiří Punčochář (Sport)


„Fanoušci se spojili jako tým na ledě. Hned po té události se zajímali, jak mohou pomoct, každý měl zájem to vyřešit,“ ocenila Veronika Šťastná ze sekretariátu klubu.

Nakonec je možné, že happyend bude dvojí a Vašíček bude mít prsteny dva. Jeden snubní a jeden za titul. Zatím má k němu stejně daleko jako Pardubice, stav série je 1:1.

Jiří Trvaj v poklidu sleduje, jak jeho spoluhráč Jiří Vašíček odklízí z brankoviště Radka Dudu.
Jiří Trvaj v poklidu sleduje, jak jeho spoluhráč Jiří Vašíček odklízí z brankoviště Radka Dudu.Vstoupit do diskuse
1
5.kolo
Články odjinud


Články odjinud