Kanadští Bílí Tygři mají Čechy rádi: Vždycky jsou nejzábavnější | iSport.cz
28. října 2012 • 15:10

Kanadští Bílí Tygři mají Čechy rádi: Vždycky jsou nejzábavnější

Autor: fan, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
Liberec přehrál oslabené Rumuny. Teď ho čeká APOEL
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanaďané Wayne Simmonds a Chris Stewart jsou kamarádi, kteří se spolu protloukali hokejovým světem už coby teenageři. Teď při výluce v NHL vyrazili píchnout trápícímu se Liberci. Jak se jim v Česku líbí? "Ještě jsem nepotkal špatného člověka z téhle země," prozradil Simmonds v rozhovoru pro Nedělní Sport.Do Liberce je z druhé německé ligy přilákal Petr Nedvěd, který oběma osobně zavolal. A přesunu z Crimmitschau zatím rozhodně nelitují. "Když jsme viděli, že tu je zázemí jako v NHL, že se tu o hráče výtečně starají, jen jsme si potvrdili, že mělo smysl sem jít,“ těší Stewarta, v zámoří hráče St. Louis Blues.

Rozhodování oběma ulehčilo i to, že mají z NHL zkušenosti s českými spoluhráči. "Jsou to vždycky ti nejzábavnější kluci z týmu," věří Stewart, který se v kabině potkává s Vladimírem Sobotkou a Romanem Polákem. "Oni jsou výteční. Sobotka, to je normální trpaslík! Má snad metr šedesát, ale k tomu devadesát kilo. Ale i když je nejmenší z týmu, má největší srdce, je to dříč," obdivuje o rok staršího centra.

Roman Polák je podle Stewarta zase tvrďák k pohledání: "Při posledním play off s LA mu vykloubili rameno a on dohrál zápas! Řezal to až do konce. Pak seděl v kabině, kde mu řekli, že potřebuje operaci, a on vymýšlel, jak udělat, aby mohl hrát za svou zemi na mistrovství světa. Je to nezdolný chlapík, proto si ho taky v klubu tolik váží.“

Wayne Simmonds si ve Philadelphii nemohl vynachválit spolupráci s Jaromírem Jágrem: "Všem nám ukázal cestu k úspěchu," přiznává. Teď už mu z Čechů v kádru Flyers zbyl pouze Jakub Voráček, se kterým na tripech sdílí hotelový pokoj. Oba mají totiž velice podobný biorytmus.

"S Jakem vždycky spíme až do poslední chvíle. Pak začneme strašně chvátat, nemůžeme najít své věci, pleteme se jeden druhému a skončí to tak, že čapneme hromadu oblečení, prostě ji narveme do tašky (mohutně gestikuluje) a spěcháme na autobus. Tam už všichni sedí a jen nás sledují. Je to tak úplně pokaždé. Nikdy nepřijdeme pozdě, vždycky přesně na čas. Cink, cink, hotovo, máme je, můžeme jet," směje se Simmonds.

V dresu Bílých Tygrů zatím Stewart se Simmondsem odehráli dva zápasyV dresu Bílých Tygrů zatím Stewart se Simmondsem odehráli dva zápasyFoto Pavel Mazáč (Sport)
Bílým Tygrům zatím kanadské posily k bodům nepomohly. Obě utkání, ve kterých zámořští útočníci nastoupili, totiž Liberec prohrál. Simmonds si ale stihnul připsat dva body za gól a asistenci a oba hráči zdůrazňují, že do Liberce nepřijeli na prázdniny.

"Okamžitě jsme tenhle tým přijali za svůj a chceme mu pomoct, být tu k něčemu," prohlašuje Stewart. Další příležitost budou mít už dnes od 17:30 proti Chomutovu.

Velký dvourozhovor s Waynem Simmondsem a Chrisem Stewartem si můžete přečíst v Nedělním Sportu!

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud