Miroslav Horák
30. listopadu 2012 • 06:06

Špatná zpráva pro Pardubice: Mistr přišel o Brendla, má trombózu

Reklama
Pavel Brendl má trombózu, Pardubicím bude chybět
TOP VIDEA
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Celý měsíc nehrál kvůli zdravotním neduhům a v Pardubicích konečně přišly na to, v čem je problém. Útočník Pavel Brendl onemocněl trombózou, do konce února nebude k dispozici. Krevní sraženina v tepně, s tím si neradno zahrávat. Mistři tuší, že svoji letní posilu ztrácí. „Pavel v této sezoně nejspíš už nebude k mání,“ míní sportovní manažer Petr Hemský.Brendl v Pardubicích, to byl v letním přestupovém termínu burácivý hit. Ofenzivní bourák s pověstí obávaného kulometčíka. Kdekoliv, kdykoliv, hlavně do černého. A byť v zámoří nenaplnil zcela předpoklady obřího talentu, vagóny gólů za sebou zanechal všude po Evropě.

Deptat jednoho gólmana po druhém měl i doma, u obhájců titulu uzavřel dvouletý kontrakt a poslouchal odevšad, jak zaručeně nahradí góly Koukala a Koláře.

Velkolepé plány padly záhy po startu soutěže. Pavel Brendl nevyčníval, nebyl to zkrátka on. „Když jsem se díval na DVD s jeho loňskými zápasy a porovnával je s letošními, byl to někdo úplně jiný,“ shrnul kouč Pavel Hynek.

Jednatřicetiletý matador se trápil, s různě nasazovanými spoluhráči nevyladil chemii, ani palba z přesilovek mu nevycházela. Po 18 utkáních a s pěti přesnými zásahy vypadl ze sestavy, trenér mu doporučil zapracovat na kondici.

Po pár dnech se Pavel Hynek musel sbalit, ani nástup Mojmíra Trličíka však Brendla na led nevrátil. Stěžoval si na bolest zad, po sérii testů se přišlo na trombózu.

„Probíhají ještě vyšetření, konečný závěr teprve padne, ale poslední zprávy mluví o tom, že minimálně tři měsíce nemůže sportovat. Znamená to pro nás ztrátu jednoho hráče, Pavel pro nás v této sezoně nejspíš už nebude k mání.

Teoreticky zpět by mohl být koncem února, pak začít s tréninkem, postupně se dávat dohromady, což není jednoduchá záležitost,“ dává Hemský najevo, že z dlouhého čekání na nejistý návrat nejspíš sejde.

Nejpravděpodobnější variantou je tedy dohoda klubu s hráčem o ukončení angažmá. I když samozřejmě ne hned, záležitost je citlivá. „O tom zatím vůbec není řeč,“ reaguje Hemský.

„Jde o nepříjemnou věc, nikomu bych ji nepřál. Pavel chtěl začít hrát. Naplno a se vší vervou. Bavili jsme se o tom, že pod novým trenérem přichází nová startovní čára, do toho však přišlo zmíněné onemocnění,“ mrzí manažera.

Co to trombóza
Při tomto onemocnění dochází ke sražení krve za vzniku trombu. V tepnách má za následek nedokrevnost postižené oblasti, v žilách může zhoršit odtok krve. Postiženému se odepírá fyzická námaha, trombus může při odtržení od cévní stěny způsobit embolii. Ke vzniku trombózy dochází například zánětem, zúžením a nedomykavosti srdečních chlopní, nedostatečným pohybem (dlouhodobou nehybností dolních končetin), obezitou, dehydratací atd.
 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze