Jágr nastartoval obrat v Chomutově, Slavia rozdrtila Pardubice

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

SOUHRN EXTRALIGY | Hokejisté Kladna také díky gólu a nahrávce Jaromíra Jágra otočili ve 32. kole extraligy vývoj duelu v Chomutově z 0:2 nakonec na 5:2, rozhodující gól si připsal ve 49. minutě Tomáš Plekanec. Slavia rozdrtila 5:0 mistra z Pardubic, Liberec v prodloužení zdolal Zlín 2:1 a odpoutal se z poslední příčky. Na dno spadly Karlovy Vary, které nestačily doma na Litvínov.

Rytíři se dočkali úspěchu venku po šesti předchozích porážkách a navázali na středeční domácí výhru nad Pardubicemi. Chomutov získal za posledních pět utkání jen dva body.

K obratu zavelel ve 28. minutě Jágr, který měl prsty i ve vyrovnávacím gólu Černoška. Ve 49. minutě pak rozhodl Tomáš Plekanec, výsledek ještě potvrdili Jan Hlaváč v power play a Michal Lukáč.

Karel Hromas se pouští do Jaromíra Jágra před chomutovským brankářem Matúšem Kostúrem

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák, Michael Frolík), 23. Důras (Gajovský, M. Procházka) - 28. Jágr (Macholda, Patera), 37. Černošek (Hlaváč, Jágr), 49. Plekanec (Hlaváč, Černošek), 59. Hlaváč, 60. Lukáč (Piskáček, Eberle). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Trefný, Pavlas, Bartejs - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Hřebejk, Y. Treille, Hromas - Důras, Gajovský, M. Procházka - Lušňák, Sikora, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.
Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Dalecký - Hlaváč, Patera, Kuchler - Kuchejda, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Litvínov díky třígólové smršti ve druhé třetině otočil duel v Karlových Varech a poslal Energii na poslední místo. O výhře Vervy, která své pětizápasové čekání na vítězství ukončila, rozhodl po polovině zápasu obránce Richard Jareš.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. V. Polák (Gulaši), 16. D. Nosek (Zaťovič, Pech) - 23. Baláž (R. Pšurný, Kousalík), 28. J. Černý (Martynek, Hanzl), 33. Jareš (V. Hübl). Rozhodčí: Pešina, Husička - Bryška, Čech. Vyloučení: 10:14. Využití: 2:1. Diváci: 2606.
Karlovy Vary: Mensator (41. Závorka) - J. Drtina, D. Nosek, J. Látal, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman - Zaťovič, Pech, Bicek - J. Doležal ml., V. Polák, Skladaný - Košťál, Vachovec, Zucker - J. Heřman, Skuhravý, Pohl - T. Káňa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Litvínov: Franěk - K. Černý, Stříteský, Gula, Brejčák, Jareš, Martinka, Kousalík, Kubát - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Martynek - J. Černý, Smolka, Ručinský - Kubinčák, R. Pšurný, Baláž. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Branka útočníka Milana Michálka po 86 sekundách prodloužení rozhodla o vítězství hokejistů Českých Budějovic v Brně nad domácí Kometou 3:2. Jihočeši vyhráli už pošesté z posledních sedmi zápasů. Brňané v urputném souboji vstřelili oba góly v přesilovkách, ale k výhře jim to nepomohlo.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 2:3 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Petrovický (Dlouhý, Čermák), 47. Bičánek (T. Svoboda) - 29. L. Květoň (Dej), 34. Knotek (Suja), 62. M. Michálek (Hanzal, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Švrček, Malec, Valach, Valábik - Dlouhý, Čermák, Petrovický - J. Hruška, Divíšek, T. Svoboda - Holec, Dočekal, Zohorna - Erat, Koreis, Němec (21. M. Hořava). Trenéři: Venera a Oslizlo.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Dej, Langhammer, L. Květoň - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Suja, Mertl, Knotek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Hokejisté Slavie zakončili sérii pěti domácích zápasů čtvrtou výhrou. Ve 32. kole extraligy Pražané porazili Pardubice jednoznačně 5:0, brankář Dominik Furch tak poprvé v sezoně udržel čisté konto. Úřadující mistr si naopak připsal třetí porážku za sebou.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. P. Jelínek (V. Růžička ml.), 25. Bednář, 26. V. Sobotka (Kadlec, Bednář), 32. Micka (Alinč, Krenželok), 45. Krenželok (Kempný). Rozhodčí: Minář, Blecha - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 5655.
Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Kučný - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Vrdlovec (30. Micka), Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Pardubice: M. Růžička (32. Salfický) - Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí, Píša, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Somík, T. Nosek - Radil, Kousal, Buchtele - Šagát, T. Zohorna, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.

Hokejisté Liberce udolali ve 32. kole extraligy Zlín 2:1 v prodloužení a z poslední příčky přeskočili Karlovy Vary a Chomutov. K posunu na dvanáctou příčku přispěla i vítězná trefa Michala Bulíře v čase 60:27. Liberec porazil Zlín i potřetí v sezoně.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 2:1 v prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Filippi, 61. Bulíř (Čutta) - 7. Honejsek (Tesařík, Veselý). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Ondráček, Bádal. Vyloučení: 7:6, navíc Duda (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3436.
Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Jánošík, Čutta, Výtisk, Vitásek, Havíř - Bulíř, Nedvěd, Bárta - Duda, Filippi, Víšek - Pospíšil, Dušek, Vantuch - Roman Vlach, Galamboš, J. Vlach - T. Urban. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.