Co na to disciplinárka? Dlouhý sejmul Broše, tomu odletěla helma | iSport.cz
23. listopadu 2014 • 22:34

Co na to disciplinárka? Dlouhý sejmul Broše, tomu odletěla helma

Autor: tej, ixs
Likvidace Broše. Dlouhý z Olomouce sestřelil útočníka Boleslavi loktem do hlavy
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Souboj extraligových nováčků Mladé Boleslavi a Olomouce doprovázela napjatá atmosféra, která vygradovala ve 30. minutě. To Radek Dlouhý totiž tvrdě loktem sejmul Michala Broše, kterému až odletěla helma. Olomoucký útočník za zákrok dostal trest do konce utkání, přímo na ledě se ještě strhla šarvátka. Broš se už do utkání nevrátil, podle informací utrpěl otřes mozku. V polovině druhé třetiny zápasu domácí Mladé Boleslavi s Olomoucí (4:2) téměř plný stadion ztichl. Kanonýr Michal Broš schytal od hostujícího útočníka Radka Dlouhého ránu do hlavy. Klíčový hráč Bruslařů se po tvrdém úderu loktem poroučel k zemi a dlouho se nezvedal. Prognózy nejsou vůbec dobré. „Michal má už třetí otřes mozku během měsíce. Je otázkou, jak na tom bude v dalším průběhu soutěže,“ řekl týmový lékař Boleslavi MUDr. Radek Langer.

Domácí útočník nebyl schopen vstát a kolem něj se strhla mela, kterou nakonec rozhodčí uklidnili. Broš poté s pomocí spoluhráčů odjel do útrob stadionu. Podrobnosti o jeho stavu zatím nejsou. „Teprve v nemocnici se uvidí, ale Michal ani nebyl schopen chodit,“ uzavřel lékař Bruslařského klubu.

Likvidace Broše. Dlouhý z Olomouce sestřelil útočníka Boleslavi loktem do hlavy

Faulující forvard Radek Dlouhý dostal trest na 5 minut + automatický trest ve hře. Trenér Olomouce Jiří Dopita faul nezpochybnil, ale za svého svěřence se postavil. „Určitě můžu mluvit za Radka Dlouhého, když řeknu, že to nebyl úmysl,“ řekl. „Byla to shoda okolností, Radek mu šel do těla, ale Michal se bohužel sehnul,“ mrzelo kouče.

Byl to klíčový moment celého zápasu. Od této chvíle led mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény připomínal spíše bojiště než hokej. Rozhodčí rozdali celkem 73 trestných minut. Emocemi nabité utkání nováčků však podruhé v sezoně zvládli lépe Bruslaři a zvítězili 4:2.

SESTŘIH: 23. kolo extraligy, Mladá Boleslav - Olomouc 4:2

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

10. kolo
Články odjinud


Články odjinud