Hollweg rozdával hity. Když hrál proti mně, taky jsem nadával, říká Hrňa

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Znovu hrál hodně ostře. Plzeňský útočník Ryan Hollweg sice ve třetím čtvrtfinále ČP play off v Olomouci (8:1 pro Plzeň) nerozdal podle statistiků tolik hitů, jako v domácích zápasech (11+8), ale rozhodně byl vidět a cítit. Zejména útočník František Skladaný se po jeho ostrém nájezdu z konce první třetiny z ledu zvedal hodně těžce.

„Když jsem byl v jiném klubu a Ryan hrál proti mně, taky jsem na něj nadával,“ komentoval s úsměvem plzeňský útočník Erik Hrňa ostrou hru amerického bijce. „Ryan je ale super kluk. V kabině, i na ledě. Hlavně v těchto zápasech. Tvrdí hru a pak má soupeř respekt, takový hráč je potřeba.“

V Olomouci musel Hollweg rány i přijmout. V 11. minutě jej na své útočné modré například nekompromisně k ledu poslal obránce Jiří Ondrušek. Hollweg také několikrát nabořil do mantinelů, olomoučtí hokejisté už si na něj dávají pozor. To je ostatně i účelem Hollwegovy hry. Aby se rivalové koukali spíš po něm, než po puku a spoluhráčích.

Kdopak by se Hollwega bál! Ondrůšek ho sundal pěkným hitem

Statistici Hollwegovi napočítali v Olomouci 3 hity. Rozdal jich rozhodně víc. Ovšem hodně platný byl i v oslabeních. Blokoval střely, dobře vykrýval prostory. „Přesně,“ chválil jej i Hrňa. „Hlavní jeho práce je hrát do těla, dozadu. Do oslabení je super. Nebojí se, lehá do toho po hlavě, to je důležité.“

Další hit! Tentokrát úřadoval Hollweg složil a Skládaného

Indiáni po kanonádě vedou 3:0 na zápasy. V sobotu (15) mohou sérii ukončit. „Rozhodně nemáme splněno,“ varoval Hrňa. „Bude to zase úplně jiný zápas a poslední krok je nejtěžší. Doufám, že to zítra zvládneme.“

Domácí: 29:06. Buc

Hosté: 08:31. Hrňa, 18:50. Lev, 20:38. Indrák, 23:17. Lev, 42:47. Indrák, 50:34. Kratěna, 56:39. Kratěna, 59:50. Johnson

Domácí: Konrád (21. Vošvrda) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Holec – Eberle, Řípa, Vodný – Skladaný, Húževka, Mikúš – Pekr, Rác, Kucharczyk.

Hosté: Machovský (Polívka) – Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička, Špaček – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Bližňák, Johnson – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Hollweg, Lev, Poletín.