Trest pro sudího. Souček dostal STOP na 4 zápasy za chybu v Litvínově

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hlavní rozhodčí Štěpán Souček dostal čtyřzápasový trest za chybně nařízené trestné střílení v závěru pátečního zápasu 22. kola hokejové extraligy mezi Litvínovem a Karlovými Vary. Severočeši po Součkovu pochybení 20 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnali, v prodloužení poté obrat dokonali a vyhráli 2:1.

Souček nařídil trestné střílení v čase 59:40 za úmyslné posunutí branky. Dopustit se ho měl obránce Energie Martin Rýgl, který se v pádu snažil zabránit proniknutí puku před karlovarskou branku. Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje ale dnes Součkovo rozhodnutí označila za chybné a vyhodnotila ho jako závažné pochybení.

Litvínov - Karlovy Vary: Smolný gól pro Vary. Posunuly branku, Hanzl vyrovnal z trestného střílení

Komise neshledala v Rýglově počínání přímý úmysl. "Hráč neučinil cílený aktivní pohyb, aby branku posunul," uvedl předseda komise Vladimír Šindler. "Trestné střílení bylo nařízeno chybně, podle čl. 130 Pravidel ledního hokeje se nařizuje tehdy, pokud hráč posune vlastní branku v posledních dvou minutách základní hrací doby nebo v prodloužení úmyslně," vysvětlil Šindler.

Litvínovu verdikt rozhodčího pomohl k vyrovnání. Útočník Robin Hanzl totiž trestné střílení bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1. V prodloužení poté v přesilovce Karel Kubát zajistil domácím výhru 2:1 a zisk dvou bodů.

Hosté: 00:29. T. Rachůnek

Domácí: Janus – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Gerhát – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček (C), Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

Hosté: Honzík – Harant, Dujsík, Rýgl, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.