2. prosince 2016 • 20:00

0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Hokejisté Třince se v derby dokázali vyrovnat s Vítkovicemi, které ve 26. extraligovém kole porazili 3:2 v prodloužení a na vedoucí Liberec se dotáhli na rozdíl tří bodů. Třetí Litvínov vyhrál v Pardubicích. Brněnská Kometa nestačila na Olomouc, Chomutov v přestřelce porazil Hradec Králové.

Ocelářské derby ovládl Třinec, vyhrál v prodloužení

Hokejisté Třince porazili Vítkovice 3:2 v prodloužení. Jubilejní 100. moravskoslezské derby rozhodl v 36. sekundě nastavení útočník Jakub Petružálek a přerušil tak sérii tří proher Ocelářů. Hosty k vítězství nedotlačil ani zkušený kouč Vladimír Vůjtek starší, který už dnes předčasně zahájil svůj záskok na vítkovické lavičce.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodloužení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Adamský (Kane, Krajíček), 6. Hrňa (Roth), 61. J. Petružálek (Roth) - 3. Kucsera (Tybor, Hrbas), 26. Výtisk (Olesz, Stastny). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, Kania, Nosek, M. Doudera - J. Petružálek, Marosz, Hrňa - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Martin Růžička, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Vítkovice: Bartošák (6. Dolejš) - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, Květoň - Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Petr, Trnka a Vůjtek st.

Třinec - Vítkovice: Gól! V prodloužení o výhře Ocelářů rozhodl Petružálek

Jediný gól utkání vstřelil Bukarts, Zlín porazil Vary 1:0

Zlín porazil v souboji dvou celků ze dna extraligové tabulky Karlovy Vary těsně 1:0. Berani tak utnuli šňůru sedmi utkání bez bodu a celkem osmizápasovou sérii porážek. O jejich úspěchu rozhodl ve 25. minutě útočník Roberts Bukarts.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 25. Bukarts (Honejsek, Kubiš). Rozhodčí: Čech, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 11:8. Bez využití. Diváci: 3358.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Bořuta, Žižka - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - J. Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.
Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - Stloukal, Mullane, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Zlín - Karlovy Vary: Gól! Bukarts potrestal hrubku Karlových Varů

Chomutov v přestřelce přestřílel Hradec Králové

PODROBNOSTI PŘIPRAVUJEME...

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 5:4 v prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Kämpf (Sklenář), 25. Huml (Flemming, Vondrka), 55. Poletín (Valach, Koblasa), 60. Koblasa (Kämpf), 64. Kämpf (Skinner, Koblasa) - 20. Džerinš (Dietz), 26. Červený (Dragoun, Newton), 29. Šimánek (T. Knotek, Jarůšek), 58. Džerinš (Šimánek). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3977.

Chomutov: Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Chalupa, J. Mrázek, Skinner, od 41. navíc Buchtela a Havel - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, Kämpf, Sklenář - D. Kaše, Lauko, Poletín - Koblasa, Chlouba, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, T. Knotek - P. Beránek, Picard, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Chomutov - Hradec Králové: Vítězný gól Davida Kämpfa v prodloužení, 5:4

Kometa nestačila na Olomouc, padla 2:5

Olomouc porazila Brno 5:2. Domácí Hanáci rozhodli třemi góly ve druhé třetině, Kometa prohrála šestý z posledních osmi zápasů a klesla na čtvrtou příčku za Litvínov. V dresu vítězů si dva body za gól a nahrávku připsali bek Martin Vyrůbalík a útočník Juraj Mikúš.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík - 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. L. Čermák (Gulaši, Trška). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, od 41. navíc F. Král - M. Erat, Nečas, Kvapil - Miklík, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Olomouc - Kometa Brno: Vítězný gól Martina Vyrůbalíka, 5:2

Litvínov si poradil s Pardubicemi 3:2

Litvínov vyhrál na ledě Pardubic 3:2 a v tabulce se posunul před Brno na třetí místo. Verva se v Pardubicích dostala do vedení v šesté minutě a držela ho až do začátku třetí části. Dynamo pak díky Klimentovi vyrovnalo, ale v 53. minutě převážil vedení na stranu Litvínova Robin Hanzl. Gólem do prázdné branky sice pojistil náskok Lukeš, nicméně Pardubice zápas nezabalily a díky Nahodilovi ještě závěr zdramatizovaly. Na vyrovnání už však neměly čas a klesly na předposlední příčku.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 42. Klimenta (M. Kaut), 60. Nahodil (Schaus) - 6. M. Hořava (K. Reichel), 53. R. Hanzl (M. Hanzl), 59. Lukeš (T. Pavelka). Rozhodčí: Horák, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7424.

Pardubice: Kacetl - Ščotka, Schaus, Ovčačík, Nedbal, Bokroš, Leduc, L. Havlík - P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček - Klimenta, Nahodil, M. Kaut - Panna, Redenbach, Mallet - Poulíček, T. Kaut, F. Zadina. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.
Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Pardubice - Litvínov: Lukáš Nahodil snížil v závěru zápasu, 2:3

Plzeň venku prohrála, nestačila na Spartu

Hokejisté Sparty porazili Plzeň 2:1, připsali si šestou výhru v řadě a posunuli se na páté místo tabulky. Gólem a asistencí se na tom podíleli Lukáš Klimek a Petr Vrána. Plzeň po dnešní prohře klesla na jedenácté místo.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Klimek (J. Mikuš, P. Vrána), 25. P. Vrána (Klimek, Barinka) - 53. T. Svoboda (Kracík, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7036.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Nedomlel, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Uher, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Kumstát - M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Kalous a Moták.
Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, Němeček - Kratěna, Kracík, T. Svoboda - Indrák, Stach, D. Kubalík - Johnson, Preisinger, Lev - Vondráček, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Sparta - Plzeň: Tomáš Svoboda vstřelil gól na 2:1