Adam Kvita
28. února 2017 • 04:40

Do těla! Pojďte, borci! Poslechněte si, jak Výborný koučoval proti Spartě

Autor: ,
TOP VIDEA
Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vládnou na ní nervy, stres tu bývá jako doma. Na střídačce… Její osazenstvo se na ní mnohdy cítí jako tygr v kleci. Metr dopředu, za zády plexi, nahromaděný adrenalin není moc kde vyplavit. Server iSport.cz pro vás připravil ojedinělou možnost dostat se přímo do centra dění. Na střídačku…Stačí jeden klik a ocitnete se na lávce během extraligového mače BK Mladá Boleslav-Sparta Praha (2:4). V hlavní roli František Výborný s naším mikrofonem na pracovním oděvu. „Ani jsem si nevšiml, že ho mám. Byl jsem v klidu,“ líčil 63letý stratég Mladé Boleslavi.

Bitvou se Spartou, kde kdysi úspěšně působil, byl pohlcený od prvních vteřin. Ačkoli na nejvyšší úrovni koučuje takřka čtvrtstoletí, do stresových chvil se dostává večer co večer.

720p 480p 360p 240p
NA STŘÍDAČCE: Pojďte, borci! Výborný od začátku koučuje na plný plyn

„Ale bývalo hůř,“ vrací se do minulosti. „Jasně, zvýším hlas, ale abych se dostal do stavu nepříčetnosti, to už se neděje a mám to za sebou. Ale stávalo se mi to kdysi na Spartě,“ vzpomíná Výborný s tím, že stávající sezona v tomto směru přece jen vybočuje: Mladá Boleslav má od prvních kol co dělat a pořád nemá jisté ani předkolo play off.

„V téhle sezoně jsem v Bolce zlikvidoval několik strojů na míchání nápojů, byl jsem nachystaný i na překapávač, ale ten je dost drahej, tak jsem si to rozmyslel. My trenéři pijeme kafe rádi, byla by škoda o něj přijít, to jsem se naštěstí zabrzdil... Kolikrát dostanu i chuť na televizi,“ líčí bezelstně František Výborný.

720p 480p 360p 240p
NA STŘÍDAČCE: Šoupněte si to od hráče. Výborný koučuje proti Spartě

720p 480p 360p 240p
NA STŘÍDAČCE: Výborný si vyjasňuje se sudími vyloučení boleslavského hráče

Rozhovor s Františkem Výborným čtěte v úterním deníku Sport

Elektronickou verzi včetně archivu novin najdete ZDE »

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze