Pardubice srolovaly rutinní Boleslav. Odměna za dřinu, zářil Holaň

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Když na konci ledna v rámci minulé sezony Pardubice vyhrály nad Libercem 6:3, bylo to poslední vítězství Dynama v základní části, které se dalo hodnotit jako jasné, výrazné. Stalo se tak venku. Podobný požitek pro domácí fanoušky přišel loni v listopadu s Vítkovicemi (3:0). Od té doby dlouho nic. Až v pátečním 17. kole Tipsport extraligy, kdy Holaňův tým přivolal stavy deprese Mladé Boleslavi sklácením 3:0.

Východočeši tak po necelých dvou letech zdolali neoblíbeného soka, s nímž šestkrát po sobě prohráli. Radovali se právem a mohutně. Nepřekonatelný pilíř brankář Milan Klouček přebíral cenu pro nejlepšího hráče zápasu, za odfáraný duel si však zasloužili uznání všichni. Zhruba šest tisíc diváků to také vidělo.

„Musím v prvé řadě pochválit všechny hráče za práci, kterou odvedli po celých šedesát minut, včetně Milana Kloučka. Připravovali jsme se na přesilové hry soupeře a v první třetině jsme je klíčovým způsobem, především obětavostí, ubránili. Bylo to dnes hodně o prvním gólu, ale jak se říká, když mužstvo šlape, dře, blokuje střely, štěstí se k němu přikloní. To byl případ našeho prvního gólu. Naše zarputilost gradovala v poslední třetině, tři body jsme si zasloužili,“ hodnotil utkání hlavní kouč Dynama Miloš Holaň.

Boleslav propadla v ofenzivě a jistá si kolikrát nebyla ani před vlastním brankovištěm. Směrem dopředu to však bylo vyloženě zoufalé, pokud je tedy řeč o koncovce. Cestu ke Kloučkovi si hosté nacházeli dovedně, především v první třetině (na střely 14:6), ovšem finální fáze nestála za nic… Stála by jedině, kdyby hosté projevili větší obětavost. „Po prvním inkasovaném byl soupeř lepší, byl nachystaný na každý souboj, měl větší křídla a chuť. Nám tohle chybělo,“ mrzelo a štvalo zároveň kouč BK Patrika Augustu.

Pardubice - Mladá Boleslav: Perret se štěstím bekhendem překonal Maxwella, 1:0

Pardubice - Mladá Boleslav: Sýkora se prosadil krásným příklepem k pravé tyči, 2:0

Pardubice - Mladá Boleslav: Domácí procpali kotouč až do sítě a vedli už 3:0

Domácí: 28:27. Perret, 37:19. J. Sýkora, 51:28. Beran

Hosté:

Domácí: Klouček (Kacetl) – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut.

Hosté: Maxwell (J. Růžička) – Němeček, Knot, Kotvan, Eminger, Hrdinka, J. Říha – Klepiš, P. Holík, Martin Procházka – Urban, Žejdl, Orsava – Pabiška, P. Musil, Pacovský – P. Kousal, T. Knotek, Lenc.