Kočkování? Ne, dostal jsem koncem hokejky do břicha, štvalo Szturce | iSport.cz
15. listopadu 2017 • 20:54

Kočkování? Ne, dostal jsem koncem hokejky do břicha, štvalo Szturce

Autor:
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani na druhý pokus nedokázali Vítkovičtí nováčka porazit. V Jihlavě v 8. kole Tipsport extraligy kousali křivdu a prohru 2:4, když dostali gól z ofsajdu a sudí jim jednu regulérní branku neuznali. V domácí odvetě (21. kolo) mohou zpytovat hlavně vlastní svědomí, měli dost příležitostí zápas uhrát, třikrát vedli. Po teči z poslední minuty padli 3:4. Pravda je, že jihlavskému vyrovnání na 3:3 předcházela další sporná situace, po které zůstal Roman Szturc bezmocně ležet na zemi.Na 3:3 vyrovnávali hokejisté Dukly ve 49. minutě. Do brejku se utrhli Kubalík se Skořepou. Vítkovický útočník Roman Szturc tou dobou už nějakou chvíli ležel na opačné straně hřiště. K ledu šel po souboji s Jakubem Suchánkem.

„Začalo to naším soubojem už u modré čáry, dali jsme si takový políček, pak to pokračovalo před brankou,“ popisoval obránce Suchánek. „Ani jeden z toho souboje neodešel dlužnej. Ale bylo to spíš takové kočkování, žádné velké drama.“

Szturc byl pochopitelně opačného názoru. „Já jsem se s nikým nepošťuchoval, dostal jsem koncem hokejky do břicha a to je tak všechno, co k tomu můžu říct,“ vysvětloval vítkovický útočník. Ostravané marně reklamovali faul, sudí souboj mimo hru přehlédli a dodatečně si jej vysvětlovat nechtěli.

Vítkovice - Jihlava: Skořepa za vehementních protestů publika vyrovnal na 3:3

Vítkovičtí sami dobře věděli, že zápas neztratili pouze kvůli jedné sporné situaci. Byť mohla být klíčová. Měli dost příležitostí, zejména v první třetině, k tomu, aby mohli zápas v klidu kontrolovat. Navíc za stavu 2:1 nevyužili 39 vteřin dlouhou přesilovku proti třem. Jihlava byla efektivnější.

„Je to tak, měli jsme šancí daleko více a měli jsme ten zápas rozhodnout daleko dříve a pak si to pohlídat,“ přitakal Szturc. „Tím, že vyrovnali, tak to v hokeji je. Ale ten zápas jsme měli vyhrát.“ Spokojení nebyli trenéři, do kabiny po duelu dorazil i majitel Aleš Pavlík.

„Udělali jsme osobní chyby,“ přiznal za celý tým Szturc. „Ten gól na 3:3 jsem neviděl, ale dva góly jsme dostali z předbrankového prostoru, kde nezablokujeme puk, nepokryjeme si hráče a to by se nám nemělo stávat.“

Bitvu se Spartou rozsekl v prodloužení obránce Adam Jánošík
Bitvu se Spartou rozsekl v prodloužení obránce Adam Jánošík

Z V R P Skóre B

 
48. kolo
Články odjinud


Články odjinud