15. listopadu 2017 • 20:54

Kočkování? Ne, dostal jsem koncem hokejky do břicha, štvalo Szturce

SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?

Ani na druhý pokus nedokázali Vítkovičtí nováčka porazit. V Jihlavě v 8. kole Tipsport extraligy kousali křivdu a prohru 2:4, když dostali gól z ofsajdu a sudí jim jednu regulérní branku neuznali. V domácí odvetě (21. kolo) mohou zpytovat hlavně vlastní svědomí, měli dost příležitostí zápas uhrát, třikrát vedli. Po teči z poslední minuty padli 3:4. Pravda je, že jihlavskému vyrovnání na 3:3 předcházela další sporná situace, po které zůstal Roman Szturc bezmocně ležet na zemi.

Na 3:3 vyrovnávali hokejisté Dukly ve 49. minutě. Do brejku se utrhli Kubalík se Skořepou. Vítkovický útočník Roman Szturc tou dobou už nějakou chvíli ležel na opačné straně hřiště. K ledu šel po souboji s Jakubem Suchánkem.

„Začalo to naším soubojem už u modré čáry, dali jsme si takový políček, pak to pokračovalo před brankou,“ popisoval obránce Suchánek. „Ani jeden z toho souboje neodešel dlužnej. Ale bylo to spíš takové kočkování, žádné velké drama.“

Szturc byl pochopitelně opačného názoru. „Já jsem se s nikým nepošťuchoval, dostal jsem koncem hokejky do břicha a to je tak všechno, co k tomu můžu říct,“ vysvětloval vítkovický útočník. Ostravané marně reklamovali faul, sudí souboj mimo hru přehlédli a dodatečně si jej vysvětlovat nechtěli.

Vítkovice - Jihlava: Skořepa za vehementních protestů publika vyrovnal na 3:3
720p 360p

Vítkovičtí sami dobře věděli, že zápas neztratili pouze kvůli jedné sporné situaci. Byť mohla být klíčová. Měli dost příležitostí, zejména v první třetině, k tomu, aby mohli zápas v klidu kontrolovat. Navíc za stavu 2:1 nevyužili 39 vteřin dlouhou přesilovku proti třem. Jihlava byla efektivnější.

„Je to tak, měli jsme šancí daleko více a měli jsme ten zápas rozhodnout daleko dříve a pak si to pohlídat,“ přitakal Szturc. „Tím, že vyrovnali, tak to v hokeji je. Ale ten zápas jsme měli vyhrát.“ Spokojení nebyli trenéři, do kabiny po duelu dorazil i majitel Aleš Pavlík.

„Udělali jsme osobní chyby,“ přiznal za celý tým Szturc. „Ten gól na 3:3 jsem neviděl, ale dva góly jsme dostali z předbrankového prostoru, kde nezablokujeme puk, nepokryjeme si hráče a to by se nám nemělo stávat.“

Bitvu se Spartou rozsekl v prodloužení obránce Adam Jánošík

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H