18. března 2018 • 18:50

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Jihlavy zvítězili v 5. kole play out Tipsport extraligy nad Mladou Boleslaví 4:0 a do baráže půjdou jako třináctý celek extraligové tabulky. Třetí nulu v sezoně vychytal brankář Lars Volden, zatímco Dominik Pavlát z Chomutova o ni přišel v derby na ledě Litvínova až 36 vteřin před koncem. Piráti si však připsali vítězství 3:1.

Jihlava skončí třináctá, Volden má třetí nulu

Šestačtyřicetiletý Jágr, kterého stále sužují problémy s kolenem, si rychle odbyl tři vteřiny pobytu na ledě a díky tradičnímu nucenému koloritu posledních týdnů má na kontě 14 zápasů. Jen o trošku déle pobyl na hrací ploše zkušený bek Motoru Filip Novák, který už po 35 sekundách obdržel za faul na Redlicha trest na pět minut a do konce utkání za zásah do hlavy a krku.

V dlouhé přesilovce, kterou si Středočeši sami přerušili vyloučením, Rytíři marně dobývali branku hostů, přesto po první třetině vedli zásluhou Kružíka a jeho trefy z deváté minuty. V nástupu do druhého dějství ale fauloval Tůma a Nedorost vyrovnal. Motor měl od té doby mírně navrch a byl nebezpečnější.

Jihlava - Mladá Boleslav: Gól v oslabení, Skořepa prostřelil Kroftu, 1:0

Přesto hosté od konce 35. minuty znovu prohrávali, když se rovněž v početní výhodě prosadil Strnad. Do kabin ale odcházeli s jednobrankovým vedením hosté. Nejprve potrestal chybu Rytířů ve 39. minutě Čermák a už o 39 vteřin později dokonal obrat Heřman. Toto zatmění domácích se nakonec ukázalo jako rozhodující pro celý zápas.

Na začátku třetí třetiny mohl vyrovnat Kloz, jenže brankář Kváča byl proti. Netrvalo dlouho a klid hostům dodal druhou dnešní trefou zkušený Nedorost. Domácí se snažili vrátit do zápasu, ale nebylo jim přáno. Závěr mohl ještě zdramatizovat Strnad, ani on však Kváču nepřekonal.

Ohlasy trenérů:

František Zeman (Jihlava): "Na utkání jsme se chystali a jsme rádi, že jsme ho zvládli. Navíc s čistým kontem. Věřím, že výsledek a předvedená hra hráče nabudí, abychom tu část sezony, která nás čeká, zvládli."

Viktor Ujčík (Mladá Boleslav): "Výsledek hovoří za vše. Je hrozně těžké kluky motivovat do zápasů, ve kterých už o nic nejde. Pořád mi to ale nejde na rozum, protože já jako hráč bych nikdy nechtěl prohrát. Přístup některých našich jedinců k tomuto zápasu je víc než zarážející. Možná i proto naše sezona vypadá tak, jak vypadá. Někteří vypadají, že ani nechtějí vyhrát. Moc mě to mrzí. Tento výsledek je úplně zbytečný. Jihlava hrála slušně, gólman je podržel, ale my jsme měli předvést daleko větší zaujetí pro hru."

Domácí: 08:24. Skořepa, 28:42. Žálčík, 41:32. Straka, 47:39. de la Rose

Hosté:

Domácí: Volden (Kořenář) – Šidlík, de la Rose, Bryhnisveen, Stříteský, D. Váňa, Kajínek (A) – Anděl, Skořepa (C), Straka – Jiránek, Rys, D. Čermák – Půža, F. Seman, Žálčík – Diviš (A), Hamill, Rabbit.

Hosté: Krofta (Groh) – Kotvan, Kurka, Dlapa, Eminger, Bernad, J. Říha – Orsava (C), Nahodil (A), Valský (A) – Pacovský, Klepiš, Lenc – L. Volf, Urban, Pabiška.

Sýkora, Hejduk – Rampír, Klouček

Horácký zimní stadion, Jihlava

1 018 diváků

Chomutov vyhrál v Litvínově i třetí duel v sezoně

Hosté se na Stadionu Ivana Hlinky představili v sestavě s juniorským brankářem Pavlátem, který v extralize nastoupil poprvé od začátku zápasu. První velkou šanci však musel likvidovat jeho protějšek Petrásek, jehož v 7. minutě prověřil Lauko.

O dvě minuty později se Piráti dostali do vedení. Valachovu přihrávku přetavil v gól nadvakrát zakončující Skokan. Domácí sice drželi se soupeřem krok v počtu střel, gólově se však podruhé opět prosadil Chomutov.

Litvínov - Chomutov: Hosté se znovu trefili, raduje se Knot, 0:2

Svěřenci trenéra Růžičky sice neproměnili první přesilovou hru, v 26. minutě ale skóroval obránce Knot. Poté domácí hráči přečkali dvojnásobné oslabení, v pokračující klasické početní výhodě ale zvýšil na 3:0 Šťovíček.

Chomutov následně bez větších problémů dovedl duel do vítězného konce a potvrdil tak pravidlo, že vzájemné zápasy těchto týmů v sezoně vyhrávají hosté. Necelé dva tisíce diváků v závěru alespoň trochu potěšil Mikúš, který po Trávníčkově přihrávce připravil Pavláta o premiérové čisté konto. Slovenský útočník snížil na 1:3 při přesilovce hostů.

Darek Stránský (Litvínov): "Neodehráli jsme dobrý zápas. Za celých 60 minut jsme nebyli schopni dostat se do hry, byla tam z naší strany spousta nepřesností, nejistota na hokejkách. Nebylo to dobré."

Jan Šťastný (Chomutov): "Na nás bylo vidět, že jsme si v minulém utkání zajistili potřebný bodový zisk, který nás udržel v extralize i v příští sezoně. Podle toho se vyvíjelo i utkání. Bylo vidět, že z kluků spadla nervozita, a myslím, že jsme si dokázali vytvořit spoustu gólových šancí. Utkání jsme si pohlídali a jsme spokojeni, že jsme vyhráli. Velmi dobrý výkon předvedl Dominik Pavlát, který dostal šanci a je vidět, že v něm má pirátská organizace do budoucna velký potenciál."