20. dubna 2018 • 09:39

Kladno přišlo o tvrďáka: Štich si nezahraje do konce baráže!

TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée
Krize gigantů! Budou se u Realu nebo Bayernu měnit trenéři? Krize gigantů! Budou se u Realu nebo Bayernu měnit trenéři?

Hokejový obránce Kladna David Štich byl potrestán disciplinární komisí extraligy za faul kolenem na útočníka Dávida Grígera z Karlových Varů zákazem startu na dva zápasy a pokutou ve výši deseti procent základního měsíčního platu. Rytířům tím pádem už nepomůže ve zbytku baráže o účast v nejvyšší soutěži, chybět bude v dnešním domácím utkání 11. kola proti Jihlavě i v závěrečném nedělním duelu v Litvínově.

Štich fauloval Grígera ve 49. minutě úterního utkání 10. kola na ledě Karlových Varů, které Energie vyhrála 3:0. Rozhodčí René Hradil a Adam Kika jej za zákrok vyloučili na pět minut a do konce utkání.

"Atakoval protihráče, který před tím odehrál u hrazení kotouč. Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, hráč (Štich) se však před střetem vzepřel na pravé noze a levé koleno vystrčil proti směru jízdy protihráče," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý. Při rozhodování o výši trestu přihlédl k tomu, že byl Štich v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

1.  Mountfield 11 6 2 1 2 26:19 23
2.  Liberec 11 6 1 1 3 37:25 21
3.  Sparta 11 5 2 1 3 34:25 20
4.  Brno 10 5 2 1 2 27:22 20
5.  Litvínov 10 6 1 0 3 28:23 20
6.  Plzeň 10 4 2 2 2 34:20 18
7.  Olomouc 10 5 0 2 3 22:21 17
8.  Vítkovice 10 5 0 2 3 22:23 17