Coach‘s challenge v extralize? Novinka po vzoru NHL přichází jen napůl | iSport.cz
Ondřej Kuchař
25. července 2018 • 11:25

Coach‘s challenge v extralize? Novinka po vzoru NHL přichází jen napůl

Reklama
TOP VIDEA
Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě
TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Gól po faulu v brankovišti? Chybný verdikt rozhodčích by od nové sezony tuzemské extraligy mělo být možné opravit. Česká nejvyšší soutěž zavádí po vzoru NHL a jiných lig tzv. Coach‘s challenge. Necelé dva měsíce před startem ročníku se však vynořilo obrovské ALE. Nová technologie totiž nebude dostupná na všech stadionech. „Bohužel, jsem si vědom, že to není ideální,“ přiznává šéf extraligy Josef Řezníček. Důvodem jsou finance.Prvotní plán byl takový, že se novinka v podobě Coach‘s challenge dostane na extraligové stadiony od sezony 2019/2020. Kluby ale řekly ne. V květnu si odsouhlasily, že chtějí inovaci okamžitě, a to hned od nadcházejícího ročníku. Zádrhel na sebe nenechal dlouho čekat. Ne všichni totiž stihnou systém do září připravit. V některých halách tak trenér výzvu využít bude moct, jinde ne.

„Všechno je odsouhlasené, kluby to tak chtěly. Přiznám se, že jsem byl vůči tomu nejdřív trochu skeptický. Není ideální to zavádět takhle částečně. Bohužel v tom hrají roli finance a to, že stadiony ve většině případů nepatří klubům. Investici musí provést město nebo jiný majitel toho baráku. Pořízení systému tak bývá komplikované,“ říká ředitel extraligy Josef Řezníček.

Pilotní ročník v extralize

Právě financování novoty je hlavním problémem, který stojí v cestě plošnému zavedení. Není reálné, aby města dobrovolně dávala peníze klubům na její pořízení, pokud to ještě není striktně povinné. To bude až za rok. Pokud v září 2019 nebude mít klub technologii nainstalovanou, nedostane extraligovou licenci.

„Popravdě to je povinné už od nadcházejícího ročníku. Budeme ale akceptovat, že ne všichni to opravdu z faktických důvodů stihnou. Proto jim budou uděleny výjimky. Teď jsme to vzali jako pilotní projekt. Samy kluby akceptují, že to holt bude jen na některých zimácích,“ vysvětluje Řezníček.

V květnu přitom říkal, že chce novinku zavést, až pokud bude stoprocentně připravená. I proto má teď jisté obavy.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze