Kometa 20 let bez Lužánek. Návrat zpět? Variantou č. 1 je už jiné místo | iSport.cz
Jiří Vítek
26. července 2018 • 16:40

Kometa 20 let bez Lužánek. Návrat zpět? Variantou č. 1 je už jiné místo

Reklama
TOP VIDEA
Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě
TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dočasný azyl v hale Rondo, později přejmenované na DRFG Arenu, se protáhl na dvacet let. Jen část fanoušků, kteří letos slavili s Kometou třináctý titul v klubové historii, pamatuje legendární stadion Za Lužánkami, kde brněnský hokej získal jedenáct mistrovských titulů. I proto se Brno nebrání variantě výstavby nového stadionu v místě současného cyklistického velodromu. „Lidi nám naznačují: Tak už nekecejte a někde něco postavte,“ říká Libor Zábranský, šéf Komety.Chátrající stadion opustila Kometa v roce 1998, o deset let později šel hokejový stánek k zemi. Stadion Za Lužánkami, pojmenovaný podle nedalekého parku Lužánky, zažil jedenáct mistrovských titulů, které zde klub získal pod názvy Rudá Hvězda a ZKL v letech 1955 až 1966.

„My chcem‘ zpátky za Lužánky,“ zpívají fanoušci Komety v jednom ze svých chorálů. Návrat na mytické místo by byl pro řadu z nich posledním krokem při návratu brněnského klubu na vrchol. Podmínky v DRFG Areně jsou po řadě rekonstrukcí obstojné, největším problémem je však kapacita. Město poblázněné hokejovou horečkou by si zasloužilo víc než 7700 míst.

Destinace, kde by měl nový stadion vyrůst, se však neustále mění. Při utkání pod otevřeným nebem proti Spartě v lednu roku 2016 představila Kometa plán na výstavbu multifunkční arény v místě původního stadionu Za Lužánkami, o dva roky později je však všechno jinak.

V tuto chvíli je variantou číslo jedna výstavba haly v areálu výstaviště, na místě současného cyklistického velodromu. „Nemůžeme si dovolit už dále čekat, s ohledem na to, co kluci z Komety dokázali,“ prohlásil primátor města Petr Vokřál den po obhajobě titulu.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze