Joker sesadil Krále. Polanský píše třineckou historii, málem ale nehrál | iSport.cz
Květoslav Šimek
27. ledna 2019 • 12:30

Joker sesadil Krále. Polanský píše třineckou historii, málem ale nehrál

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nepředvídatelný. Jedněmi milován, druhými nenáviděn... Když si před lety v Třinci vybírali postavy pro animovaný kalendář, Jiří Polanský (37) zvolil Jokera. Záporná postava? „Vím, ale líbí se mi ten kontrast,“ říká nejlepší střelec ocelářské historie. „Jsem rodinný typ, táta od dětí, ale na ledě se měním v úplně jinou osobnost. Chtěl jsem tím ukázat i svou temnější stránku. Nejdřív mě napadl Jekyll a Hyde, ale Joker vypadá lépe.“Krále střídá Joker. Jiří Polanský se minulý týden prostřílel na první místo historického pořadí nejlepších kanonýrů třineckého klubu. V elitní soutěži nasázel za Oceláře 212 branek, z prvního místa sesadil Richarda Krále. V bodovém pořadí je druhý. Slušný počin na borce, který chtěl před sedmnácti lety praštit s hokejem.

Jak se stal brněnský rodák třineckým patriotem? Čím donutil šéfy extraligy měnit pravidla? V jaké disciplíně je mistrem světa a který adrenalinový zážitek ho poutá s hokejovým dvojčetem Martinem Adamským?

Polanského táta pochází z Brna, máma z jižní Moravy. Sám začínal v Kometě, přestože táta byl zarytým fanouškem konkurenčního Ingstavu. „Táta za Ingstav hrával, s Kometou měli velkou rivalitu, ale hokejová škola Komety byla přímo u základky,“ vysvětluje Polanský. „Takže se všichni snažili dostat tam. Tréninky byly součástí výuky a rodiče nás nemuseli nikam vozit.“

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud