Crosbyho škola, WHL i Slovensko. Novotný o složité cestě do Třince | iSport.cz
Květoslav Šimek
24. února 2019 • 13:13

Crosbyho škola, WHL i Slovensko. Novotný o složité cestě do Třince

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
Krejčího obnovená premiéra na Letné: Penalta? Řekl jsem sudímu, že do mě někdo nalítl...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Vítkovicích v pátek nastartoval velkolepý obrat třineckých Ocelářů z 0:3 na 4:3. Štěpán Novotný přesnou trefou zvrátil vývoj 110. moravsko-slezského derby. Štěpán kdo? „Ne, Jirka Novotný není můj starší brácha,“ směje se osmadvacetiletý útočník, který se přes prvoligový Frýdek-Místek protlačil do sestavy Ocelářů. A nevede si vůbec špatně, z 9 zápasů má 5 bodů (2+3). Přitom ještě v létě zažíval, jak sám říká, definici šílenství.V Minnesotě chodil na nejprestižnější hokejovou školu, kterou má za sebou i Sidney Crosby. Hrával s Derekem Stepanem nebo mladším bratrem Jonathana Toewse. Už v šestnácti Štěpán Novotný reprezentoval na mistrovství světa do 18 let, na dvacítkách zářil vedle Jana Kováře nebo Radka Gudase.

O větší porci zápasů v ruské KHL ho připravil vyhlášený „zlobr“ Jevgenij Arťuchin a brněnské Kometě pomohl v sezoně 2013/14 k extraligovému stříbru. Přesto je pro české fanoušky takřka bezejmenným borcem. A nejen pro fanoušky.

„Když jsem poprvé mluvil s panem Peterkem z Třince (sportovní ředitel klubu), sám říkal, že mě nikdy neviděl a vůbec nevěděl, o koho jde,“ usmívá se urostlý útočník. „Nedivím se. Chápu, že nikdo nemá moc času si do detailu projíždět historii nějakého Novotného.“ Přečtěte si jeho zkušenosti z hokejové střední školy v Kanadě či strastiplné cesty přes Slovensko zpět do české extraligy.

Crosbyho učeň

Historii má přitom Novotný opravdu bohatou. Už ve čtrnácti letech se společně s rodiči rozhodl, že po Spartě zkusí štěstí v zámoří. Vybrali si nejprestižnější hokejovou střední školu - Shattuck St. Mary’s Midget v Minnesotě. Studovali tam i Sidney Crosby nebo Jonathan Toews.

„Ta škola byla naprostá bomba!“ vzpomíná Novotný. „A podmínky na hokejový růst fantastické.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
2.kolo
Články odjinud


Články odjinud