Pavel Ryšavý
7. prosince 2019 • 11:45

Konec diktátora, omyly i skandály. Rozebrali jsme pád obra z Pardubic

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V roce 2012 platily Pardubice za českou špičku. Měly za sebou období, kdy dvakrát během tří let vyhrály titul, jednou braly bronz. Pak začala série špatných rozhodnutí a nekoncepčních kroků, které Dynamo poslaly na dno. Analýza iSport Premium vám nabízí zásadní chyby, které klub nacpaly do pozice extraligového otloukánka, kterého čeká boj o přežití. Z obra se stal trpaslík. Osmileté období plní i slavné výroky, jak se situace začne zlepšovat. Nezačala. V zamčené části článku najdete také klíčové body pádu slavné organizace i s tím spojené výroky představitelů klubu.Zle už bylo a pořád může být ještě daleko hůř. To jsou Pardubice, verze zima 2019. V létě vypadalo hodně věcí růžově. Nový generální ředitel Martin Sýkora dal naději, jak se začne v potápějícím se klubu pracovat jinak, bez starých vazeb a vlivů, které Dynamo rozežíraly dlouhé roky předtím. Boj o moc vlastně trvá od roku 2012, kdy dostal výpověď Zbyněk Kusý.

Realita zní, že tým z léta, který i deník Sport tipoval v předsezonním magazínu do první desítky, je rozprášený. Pryč je trenér Ladislav Lubina, místo něj vládne Radek Bělohlav a v klubu se nedovedou domluvit, jestli má pokračovat, nebo skončit.

Sám odešel otrávený Tomáš Rolinek, Dynamo pak ukončilo smlouvy Sébastienu Pichému a Jakubu Štěpánkovi. Momentálně probíhá proces rozvázání kontraktu Marka Hovorky. Vyhazov dostal i sportovní manažer Jaromír Kverka.

Z letních ideálů nezbylo nic. Z týmu, který měl mít slušnou sílu a rozpočtem na hráčský kádr patří někam na šesté místo, taky ne.

Krátkodobý populismus bez koncepce

V zoufalou chvíli se chystá návrat k moci pro Dušana Salfického, který byl po poslední barážové sezoně odklizen z pozice generálního manažera. Cítíte, že už došli lidi, proto dostal místo Kverky zodpovědnost za skladbu kádru. Je zpátky.

„Na mě to působí tak, že v Pardubicích vládne ANO, klub patří městu, primátor je z téhle politické strany, Salfa taky. Přijde mi, že se politici snaží hokej využít tak, aby díky němu získali voliče, a budou se klonit spíš

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
23. kolo
Články odjinud


Články odjinud