Jandač přece jen do Sparty!? Už dostal nabídku, rodí se nečekané řešení | iSport.cz
3. února 2020 • 16:38

Jandač přece jen do Sparty!? Už dostal nabídku, rodí se nečekané řešení

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
SESTŘIH: Plzeň - Kladno 3:1. Indiáni přehráli Rytíře, rozhodl Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vytouženého trenéra už ulovili. Hlavním bossem střídačky hokejové Sparty se stal Miloslav Hořava, teď však Pražané řeší další posílení jeho štábu. Podle informací deníku Sport si zkušený kouč přeje, aby po jeho boku stanul Josef Jandač. „Dostal nabídku a rozhoduje se,“ popsal dobře informovaný zdroj. Extrenér národního týmu by se do klubu mohl vrátit po třech a půl letech. „Ano, Pepa Jandač je jedním z kandidátů," potvrdil Jaroslav Hlinka, sportovní manažer klubu.Bude to Miloslav Hořava, nebo Josef Jandač? Když se ve Spartě rozhodli vyhodit Uweho Kruppa, tihle dva byli ústředními kandidáty na jeho místo. Volba klubového vedení nakonec padla na prvního jmenovaného.  Hořava podepsal smlouvu na hlavičkovém papíru s temně rudým eskem na rok a půl, hlavním trenérem se stal on.

„Pan Hořava byl pro nás volbou číslo jedna a jsem ráda, že jsme se dokázali rychle domluvit. Považuji jej za náročného a autoritativního, ale zároveň poctivého a empatického trenéra, který dokáže vrátit herní projev našeho týmu na úroveň, kterou od něj všichni očekávají,“ říkala generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Svou nedělní premiéru na střídačce zvládl. Sparta porazila Kometu 4:3 v prodloužení, hlavně se ale prezentovala výrazně zlepšeným výkonem oproti posledním týdnům pod taktovkou Němce.

Vyzkoušejte iSport Premium. Nyní na 30 dní ZDARMA exkluzivně v mobilní aplikaci iSport. Více ZDE >>

Role jeho asistentů zatím plní sportovní ředitel Petr Ton a sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Hned však bylo jasné, že jde pouze o dočasné řešení. Okamžitě se začalo řešit, koho si k sobě Hořava vybere. „Volbu jeho dalších spolupracovníků necháváme v jeho kompetenci,“ dodala Snopková Haberová.

Zkušený kouč po duelu s Brnem přiznal, že vytouženého parťáka už oslovil. „Jméno ale neprozradím. Byl bych hrozně rád, kdyby přišel. Zatím čekáme, jak se rozhodne. Ještě bych to ale trochu poupravil… Nazývá se to asistent, ale 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud