Opravdu MLADÁ Boleslav. Všichni útočníci 30+ pryč, klub mění kurz | iSport.cz
Ondřej Kuchař
13. srpna 2020 • 04:50

Opravdu MLADÁ Boleslav. Všichni útočníci 30+ pryč, klub mění kurz

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do kádru se nebáli říznout. Během léta provedli v Mladé Boleslavi velkou generační obměnu. Zaměřili se hlavně na útok. Odešli všichni útočníci starší třicet let. Pochodeň mají převzít mladší. Střední a talentovaná nastupující generace. „Dá se s nimi výborně pracovat. Věříme, že tým potáhnou,“ doufá trenér Bruslařů Pavel Patera.V minulé sezoně skončili po základní části čtvrtí. V play off se chtěli porvat s nejsilnějšími o nejvyšší mety. V Mladé Boleslavi měli dobře namixovaný klid s rozvahou zkušených borců spolu s rychlostí a dravostí mladší generace. Hlavní zbraní Bruslařů však byla defenziva. Z elitní pětky inkasovali nejmíň gólů, zároveň jich však taky nejmíň nastříleli. Jen 155. Například dvanáctý Litvínov jich měl jen o dva méně. V klubu se tak rozhodli pro změnu kurzu.

Už v průběhu ročníku skončil nejzkušenější veterán Michal Vondrka. V létě pak odešli i další čtyři nejstarší forvardi. Smlouva nebyla prodloužena třeba Jakubu Klepišovi nebo Lukáši Kašparovi, kteří jsou mimochodem stále bez práce.

V současném kádru je nejstarším útočníkem třicetiletý Jan Stránský. „Se složením mančaftu jsme maximálně spokojení. Máme široký tým, složíme čtyři hodně kvalitní pětky. Budeme mít z čeho vybírat, což je pro trenéry vždycky skvělé,“ říká trenér Pavel Patera, jehož rovnocenným parťákem je Radim Rulík.

„Je tady hodně mladý tým. V kabině je i díky tomu skvělá parta, dobře se to tady skládá. Když jsem přišel a viděl všechny

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
1.kolo
Články odjinud


Články odjinud