Ondřej Kuchař
19. října 2021 • 16:10

Krejčí šije přihrávky. Co ukázala čísla a z čeho měl parťák největší obavy?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

V NHL byla značka Krejčí zaběhnutá v režisérské kolonce. Pan Nahrávač. Tvůrce hry. V Tipsport extralize má zatím David Krejčí po první čtvrtině překvapivě víc gólů než asistencí. Analytické statistiky však stejně potvrzují očekávané: olomoucký forvard soutěži naprosto dominuje v chystání šancí. „Umí nám sám vytvořit obrovskou příležitost. Je radost s ním hrát," přitakává parťák z lajny Lukáš Kucsera.On baví. Sledovat v zápasech Davida Krejčího je pohlazení pro hokejovou duši. Podívat se na borce, který zabalil kariéru v zámoří dřív, než se čekalo. Pořád měl co nabídnout, Boston o něj stál. Krejčí se ale vrátil domů, do Olomouce. A plní stadiony. V návštěvnosti na ledech soupeřů jsou Hanáci na třetím místě, v ročníku 2019/20 přitom byli předposlední.

Výkony bývalého útočníka Bruins jsou zatím podle očekávání skvělé. Překvapením je, že má po dvanácti zápasech více gólů než asistencí. U Krejčího věc nevídaná.

Jak jeho výkony popisuje analytika a řeč čísel? Podle předpokladů má Krejčí individuální čísla střelby veskrze průměrná. Není hráčem, který by se sám cpal do zakončení. Také proto je výrazně nad plán jeho sedm gólů, z nichž šest vstřelil při hře pět na pět.

Podle metriky očekávaných gólů, která na základě milionů střel z minulosti vytváří algoritmus pravděpodobnosti dosažení branky, je výrazně dál, než by měl být.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
30. kolo
Články odjinud


Články odjinud