Pavel Ryšavý
22. února 2022 • 04:55

Dědek k vedení hokeje: Omluvte se a složte funkce. Král si půjčoval peníze

Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Laciho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tvrdé názory od Petra Dědka zní poměrně často. Teď se majitel Pardubic pustil do svazu. V klubovém podcastu řekl, že odstoupit nemá jen Tomáš Král, ale s ním i celé vedení. V následném rozhovoru pro iSport Premium palbu zesílil. Kandidovat na prezidenta svazu nechce, ovšem plánuje podpořit změnu. Navíc tvrdí, že Král má ve skříni kostlivce. Měl si z hokejové kasy půjčit 9 milionů korun. „Osobně mi to řekl, a že za to platí tři procenta. Absolutně nepřijatelné,“ hřímá.Tohle nebývá moc zvykem. Pardubický hokejový klub se ve svém podcastu pustil poměrně ostře do vedení českého hokeje. Mistři světa Vladimír Martinec, Tomáš Rolinek a majitel klubu Petr Dědek rozebírali neúspěch na olympiádě i řízení celého hnutí. „Král řekl, že končí. Místo, aby s sebou vzal celý výkonný výbor, vymysleli, že by to mohli dál řídit viceprezidenti,“ rozčiloval se šéf Dynama. V rozhovoru pro iSport Premium své pohledy ještě upřesňuje. A taky přitvrzuje.

Co vás vedlo k tomu, že jste ve vašem podcastu vystoupil proti prezidentovi svazu Královi a jeho viceprezidentům?
„Špatná atmosféra v hokeji. Pan Král hodil zodpovědnost za výsledky na olympiádě na kluby a jejich trenéry. Říká, že kluby nedodávají kvalitní hráče, že málo trénují. S tím souhlasit nemůžu. Na reprezentaci Slovenska vidíme, že extraliga asi nebude největší problém. Vyhráli medaili, na soupisce měli deset hráčů z naší soutěže a pět ze slovenské ligy. Tolik lidí ze soutěže, kde se špatně trénuje? Je vidět, že při dobré atmosféře a dobře sestaveném týmu se dá výsledek taky udělat.“

Mám pocit, že české hokejové prostředí ale dlouhou dobu říká, že se věci špatně nedělají. Jinak by nedrželo v roli šéfa Tomáše Krále od roku 2008, ne?
„To je stejné, jako to bylo ve fotbale. Tihle lidi mezi sebe nechtějí pustit nikoho nového.“

Když jsem byl na volební valné hromadě, nezazněla od klubů jediná kritická připomínka, nevzešel jediný protikandidát. Král zvolen, nebylo co řešit. Vnímáte jeho sílu?
„Protikandidáti se bojí, že by neuspěli, tak do toho nejdou. Další věc je, že těm klubům dává Král teplá místa na pozicích trenérů svazu. Má kolem sebe lidi, kteří odrbávají český hokej. Uznávám, že dostal hokej ve chvíli, která byla ekonomicky mnohem horší, než je teď. Tomáš Král převzal svaz po Kulhánkovi a Charouzovi, pokladny byly prázdné. V uvozovkách všechno zachránil, sehnal peníze, vyšlo mistrovství světa v Praze, to je O. K. Ale to taky neznamená, že se na první vlně poveze dál a na svazu bude donekonečna.“

Termín „odrbávají hokej“ zní dost silně. Znamená to, že se podle vás ztrácejí peníze?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
2
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud