Litvínov - Kometa 2:3. Pospíšil otočil dvěma góly, přiblížil čtyřku

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Hokejisté Komety Brno vyhráli v předehrávce 42. kola extraligy v Litvínově 3:2 a po osmé výhře z posledních devíti zápasů se posunuli ze 7. na 5. místo. Na čtvrtý Litvínov, který prohrál pět z uplynulých osmi duelů, ztrácejí už jen dva body. Dvěma góly zařídil úspěch hostů slovenský útočník Kristián Pospíšil, který ve 46. minutě vyrovnal na 2:2 a v čase 55:28 duel rozuzlil.

Domácí se sice v úvodu ubránili při Kirkově vyloučení, ale v čase 4:21 už Kometa otevřela skóre. Litvínov nedostal puk z obranného pásma, Okál našel z otočky neobsazeného Mosese a ten prostřelil Zajíčka mezi betony. Vyrovnat mohl po Hlavově přihrávce zpoza branky osamocený David Kaše, ale Furch zasáhl. Další možnost měl Koblasa a v přesilovce prověřili brněnského gólmana David Kaše a Kirk.

Při Baránkově vyloučení nadělala problémy Zajíčkovi Šcotkova střela, kterou vytěsnil až s pomocí pravé tyče. Při Ščotkově trestu se nejdříve dostal do šance v oslabení Kollár, jenže na litvínovského gólmana nevyzrál. Neprosadili se ani domácí. V čase 19:31 se sice radovali, ale předčasně. Zeman zamířil do odkryté branky poté, co Furcha srazil Hlava. Sudí rozhodnutí o neuznání branky nezměnili ani podle videa po trenérské výzvě Vervy.

Domácí se tak na přelomu první a druhé třetiny ubránili v oslabení. Potom se ocitl před Zajíčkem Vincour, ale trefil pravý beton litvínovského gólman. Ve 26. minutě po dlouhém tlaku Severočeši vyrovnali a Zemanovu střelu tečoval před Furchem David Kaše.

Vzápětí Litvínov nevyužil přesilovou hru a po návratu z trestné lavice ujel Pospíšil, který však zakončení s hokejkou mezi nohama Zajíčka nepřekvapil. Těsně před pauzou při signalizovaném vyloučení hostů ještě neuspěl nadvakrát Zile.

Moro strávil po pauze na trestné lavici jen 33 sekund. Jaks přihrál na levý kruh Koblasovi, který 20. trefou v sezoně opět vylepšil své maximum v kariéře a v čele tabulky střelců se dotáhl na vedoucího Lukáše Radila z Pardubic. Ve 46. minutě Kollár vyhrál vhazování na Pospíšila a ten pohotovou střelou vyrovnal na 2:2.

Vrátit Litvínovu vedení se pokusil po individuální akci Abdul a další možnost měl Kudrna. V 54. minutě odešel Zbořil po srážce se Zygmuntem do šatny. V čase 55:28 opět Pospíšil po rychlém protiútoku překonal Zajíčka z pravého kruhu střelou na lapačku a rozhodl. Při závěrečné power play nepřekonal v poslední šanci Furcha Hlava.

Domácí: 25:06. D. Kaše, 40:33. Koblasa

Hosté: 04:21. Moses, 45:04. Pospíšil, 55:28. Pospíšil

Domácí: Zajíček (M. Tomek) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel (A), Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Gut, Kirk – Havelka, Jurčík, Zygmunt.

Hosté: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Moro, Hrbas, Osburn, Kaňák – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil (A), Kollár, Kos – Okál, Zbořil, Moses – Vincour, Ekrt, Kohout.