Hokejové Znojmo chystá přesun do rakouské ligy | iSport.cz
23. května 2011 • 13:33

Hokejové Znojmo chystá přesun do rakouské ligy

Autor: ČTK
Hokejisté Znojma budou možná příští rok hrát rakouskou ligu
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
SESTŘIH: Neapol - Barcelona 1:1. Divoký závěr, Vidal po dvou slepených žlutých nedohrál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zřejmě až příští týden padne rozhodnutí o případném startu hokejistů Znojma v mezinárodní rakouské lize, kde působí i kluby ze Slovinska, Chorvatska a Maďarska. Znojmo by bylo prvním českým hokejovým klubem, který by hrál zahraniční soutěž. Podmínky ke vstupu do rakouské ligy už Znojmo splnilo, nyní jedná s představiteli Českého svazu ledního hokeje (ČSLH)."Zájem o start v rakouské lize máme. Jednání stále probíhají, ale blíže zatím nechci nic specifikovat. Veškeré podrobnosti oznámíme až na tiskové konferenci příští úterý nebo středu," řekl ČTK jeden ze tří jednatelů znojemského klubu Stanislav Hahn.

Zástupci klubu se dnes setkali s představiteli ČSLH. O případném souhlasu se startem Znojma v rakouské lize bude ale muset rozhodnout výkonný výbor svazu. "Pokud bude chtít Znojmo soutěž hrát a zároveň zůstat členem hokejového svazu," řekl generální sekretář svazu Martin Urban ČTK.

"Teoreticky je ale možné, že by klub, který ji hraje, nebyl členem svazu. Pak by souhlas nepotřebovali," dodal.

Nejbližší jednání VV ČSLH se koná ve čtvrtek 2. června, zástupci rakouské soutěže ale minulý týden uvedli, že Znojmo má čas na vyřešení potřebných dokumentů do 31. května. Bez ohledu na to se dnes Znojmo oficiálně přihlásilo do první ligy.

Před rokem o start v zahraniční soutěži usiloval Lev Hradec Králové. Nově založený klub chtěl startovat v Kontinentální lize, ale vedení ČSLH mu potřebné povolení neudělilo. Lev se poté přesunul do Popradu a v příštím ročníku už se v KHL objeví. Představitelé slovenského svazu mu povolení udělili.

Pokud český svaz tentokrát výjimku povolí, budou Znojemští Orli jedenáctým klubem rakouské ligy. V jednání je ještě rozšíření o účast dvanáctého celku, zřejmě ze Slovenska nebo Maďarska. V případě startu jedenácti klubů je připraven model soutěže se základní tříkolovou částí doma a venku o šedesáti zápasech. Do play off postoupí osm nejlepších týmů.

V uplynulém ročníku hrálo rakouskou ligu deset týmů: Vídeň, Salcburk, Štýrský Hradec, Klagenfurt, Linec a Villach z Rakouska, Jesenice a Lublaň ze Slovinska, maďarský Székesfehérvár a chorvatský Záhřeb. Úřadujícím mistrem je Red Bull Salcburk.

Vedení rakouské ligy EBEL oslovilo Znojmo s nabídkou na start v soutěži samo. Věří, že by český účastník zvýšil atraktivitu ligy. Výhodou moravského klubu je, že má k dispozici vyhovující zimní stadion a Znojmo je po dopravní stránce ideálně dostupné z Rakouska i Maďarska.

Hokejisté Znojma působí v první lize dvě sezony, v roce 2009 prodali extraligovou licenci Kometě Brno.

Témata:  sport, hokej, znojmo, rakousko
 


Články odjinud


Články odjinud