Eliáš ozdobí extraligu nejdříve v lednu, Sparta má i tak nejspíš smůlu | iSport.cz
29. října 2012 • 15:45

Eliáš ozdobí extraligu nejdříve v lednu, Sparta má i tak nejspíš smůlu

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Patrik Eliáš v nejbližší době počet českých hráčů ze zámořské NHL v extralize nerozšíří. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru momentálně počítá s tím, že se v Česku do zápasového rytmu zapojí až po Novém roce a jen v případě, že bude celý ročník kanadsko-americké soutěže zrušen.Aktuálně to navíc nevypadá, že by v tom případě hrál za Spartu, jak se obecně předpokládá. Pražský klub je v extralize poslední a Eliáš chce hájit barvy týmu, který bude mít šanci bojovat o titul.

„Šance, že se v nejbližší době zapojím do extraligy, je nulová. Pokud odpískají celou sezonu, tak se budu rozhodovat. To se ale může stát až v polovině nebo na konci listopadu,“ řekl Eliáš novinářům.

Už v létě sice jednal se Spartou, že by za ni při výluce NHL hrál, ale kvůli špatným výsledkům Pražanů se nyní k této myšlence nepřiklání.

„Pokud to bude na dva tři měsíce, tak půjdu do týmu, který má ambice vyhrát. Kdyby byla Sparta na zadních příčkách, tak by bylo zbytečné, abych tam šel na dva měsíce. Musel bych situaci zhodnotit jinak. Bohužel,“ přiznal šestatřicetiletý útočník.

Sparta by jej ráda v týmu uvítala už nyní, nikdo jej ale prý nepřemlouvá, aby začal hrát.

„Od začátku jsem s nimi mluvil na rovinu a říkal, že v září říjnu hrát nechci a že to začnu případně řešit v listopadu. Oni jsou docela v obtížné situaci, takže by to možná uvítali. Na druhou stranu, já nemůžu naskočit do zápasů, potřeboval bych pár týdnů trénovat,“ řekl Eliáš.

Opora New Jersey se připravuje individuálně, na led chodí na stadionu Hvězdy Praha sám nebo s juniory. „Takže kdyby se za dva tři týdny začalo, tak jsem připravený. Začátky mám stejně pomalejší, takže já bych byl rád, kdyby se začalo třeba až o Vánocích,“ pousmál se Eliáš, jenž si užívá rodiny.

„Už si zvykli na to, že jsem více doma. Nevím, jak to bude vypadat, až se začne hrát,“ přiznal. Největší radost z toho, že nehraje, má jeho dvouletá dcera Sophia Gabriella. „Celkově si to užívám. Mám volné víkendy, čas na rodinu, rodiče, kamarády,“ řekl Eliáš.

Do zápasového rytmu nespěchá i proto, že nechce riskovat případné zranění. Po sezoně mu končí smlouva s Devils. „Věřím, že budu podepisovat poslední kontrakt (v kariéře). Člověk musí být opatrný. Nikdy nevíte, co se vám může stát,“ podotkl rodák z Třebíče.

V jeho rozhodnutí jej utvrdilo i několik extraligových zápasů, které viděl. „Nad některými zákroky člověk kroutí hlavou, že ten druhý je zdravý,“ uvedl dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hráče sezony.

Momentálně si navíc Eliáš myslí, že naskočí přímo do NHL. Výluka zámořské soutěže totiž podle něj do měsíce skončí.

„Hráči i majitelé chtějí hrát, je to ale obchod. Je to o dohadování, kdo kývne dříve. My i oni jsme nastínili, jak si to představujeme. Důležité ale je, že se jedná. Není to jak před osmi lety, kdy spolu obě strany tři měsíce nemluvily. Je to o kompromisu a rozumné dohodě. My ani majitelé si nemůžeme dovolit, abychom celý rok nehráli,“ podotkl Eliáš.

Držitel Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hokejistu sezony Patrik Eliáš si během výluky v NHL užívá rodiny. Do extraligy se chystá naskočit nejdříve v lednu a to jen v případě, že bude zrušena celá sezona v zámoří
Držitel Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hokejistu sezony Patrik Eliáš si během výluky v NHL užívá rodiny. Do extraligy se chystá naskočit nejdříve v lednu a to jen v případě, že bude zrušena celá sezona v zámoří

Témata:  sport, hokej, extraliga, eliáš
 


Články odjinud


Články odjinud