1. dubna 2008 • 00:00

Ústečtí se před baráží radovali

Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Posledním zápasem byla dnes zakončena skupina o 11.-14. místo v extralize a Ústí nad Labem v něm porazilo Pardubice. Tabulka však už změny nepoznala, Severočechy čeká baráž s Mladou Boleslaví.

Hokejisté Ústí nad Labem dnes porazili v posledním utkání extraligové skupiny o 11.-14. místo Pardubice 2:0, když obě branky padly až v závěrečné desetiminutovce. Severočeši si tak posílili sebevědomí před barážovou sérií s vítězem první ligy Mladou Boleslaví, s níž se od 11. dubna střetnou o účast v příštím extraligovém ročníku. V úvodu zápasu nepřekonal domácí Hašek z nadějné šance pardubického brankáře Růžičku. Na konci šesté minuty zlikvidoval domácí Přikryl šanci pardubického Koláře po rychlém brejku hostů. Brankou neskončila ani další Haškova šance, hra postupně ztrácela tempo a oběma celkům se nedařily přesilovky. Také v druhé třetině se dlouho hrálo bez šancí a většího nasazení. V polovině zápasu pykaly Pardubice za špatné střídání a hru v šesti hráčích, ale stav se ani tentokrát nezměnil. V 32. minutě nevyzrál domácí Nedorost ve slibné šanci na Růžičku, který o dvě minuty později vyrazil ramenem Šagátovu střelu a pak zneškodnil betonem i Čalounovu dorážku v přesilovce. Domácí se v závěru třetiny ubránili 35 sekund trvající dvojnásobné početní převaze Východočechů. Na začátku třetího dějství vystrašil ústeckého brankáře Přikryla Kolář, o pět minut později se neprosadil dorážkou agilní Čaloun a domácí pak nevyužili dvě přesilovky po sobě. Až v polovině 53. minuty se tisícovka diváků, kteří měli na utkání vstup zdarma, dočkala vedoucí branky Lvů. Andrej Nedorost propasíroval puk zblízka za Růžičkova záda. Vítězství domácích pojistil 47 sekund před závěrečnou sirénou Pavel Janků, který projel polovinou kluziště a blafákem překonal Růžičku.

Výsledek - 12. kolo: Slovan Ústečtí Lvi - Moeller Pardubice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Branky a nahrávky: 53. A. Nedorost (V. Novák), 60. Janků (Káňa). Rozhodčí: Pešina - Lhotský, Kabourek. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 1096. Ústí nad Labem: Přikryl - Zeman, Gýna, Pojkar, Hořava, A. Novotný, Zápotočný, Němeček, J. Evan - Čaloun, T. Martinec, F. Mrázek - Hovorka, Šagát, Krajči - Janků, Špirko, Káňa - V. Novák, A. Nedorost, Hašek. Trenéři: Votruba a V. Evan. Pardubice: Růžička - Koma, Havíř, Snopek, Linhart, Šeda, Nikolov - Bláha, Zohorna, Ondřej - Radil, Somík, Kolář - Rákos, Starý, Klejna - Semorád, Dobiáš. Trenéři: Šejba a Lubina.
Konečná tabulka: 1. Vítkovice Steel 64 28 4 7 25 176:184 99 2. Moeller Pardubice 64 22 6 5 31 177:196 83 3. RI Okna Zlín 64 23 1 5 35 169:209 76 4. Slovan Ústečtí Lvi 64 11 9 8 36 144:225 59