Po tragické nehodě dostal Lubina volno | iSport.cz
25. července 2008 • 13:55

Po tragické nehodě dostal Lubina volno

Autor: ČTK
Ladislav Lubina
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Asistent trenéra hokejistů Pardubic Ladislav Lubina dostal po tragické autohavárii od klubu osobní volno do doby, než se celá záležitost vyřeší.Při hromadné dopravní nehodě čtyř automobilů u obce Trotina na

Královéhradecku ve čtvrtek ráno zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina je považován za viníka nehody, od které před příjezdem policie utekl. Odpoledne se pak přihlásil na policejní služebně ve Dvoře Králové nad Labem, kde má trvalé bydliště.

Ve čtvrtek spolu s hlavním koučem Václavem Sýkorou vedl mužstvo místo Lubiny Vladimír Martinec, sportovní manažer a člen dozorčí rady zaujal dočasně pozici asistenta i dnes.

Je možné, že tomu tak bude nadále až do vyřešení situace. "Láďa Lubina má osobní volno. V současné chvíli je těžké k tomu něco říci, klub k tomu zveřejní na webu prohlášení" řekl ČTK generální manažer pardubických hokejistů Zbyněk Kusý.

Podle dostupných informací vjel Lubina do protisměru, kde se bočně srazil s protijedoucím nákladním vozidlem. Osobní vůz následně narazil do dalšího osobního vozu, kamion po nárazu vjel do protisměru, kde narazil do dodávky, v které zahynul Lokvenc. Podle serveru www.tn.cz měl jel Lubina více než 120 km/h. Bývalý reprezentant při výslechu řekl, že se plně nevěnoval řízení.

Otazníkem zůstává, proč Lubina z místa nehody utekl. Podle mluvčího trutnovské policie se Lubina při příchodu šest hodin po nehodě na policii podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Pak byl převezen na výslech do Hradce Králové.

Problémy s alkoholem za volantem měl Lubina v roce 2000, kdy v Pardubicích narazil do semaforu a světla veřejného osvětlení. Lékaři na záchytné protialkoholní stanici u něj zjistili 2,38 promile. Autonehodu měl i v roce 2005.

Někdejší skvělý útočník prý utekl proto, že byl v šoku. "Vypověděl, že se nejdřív snažil dalším účastníkům nehody pomoci, ale když viděl všechnu tu hrůzu, tak se vyděsil a odešel pryč," řekla serveru tn.cz východočeská policejní mluvčí Libuše Holá.

Policie vyšetřuje nehodu pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti, za kterou v případě prokázání viny hrozí až pět let vězení.

Témata:  sport, Lubina, hokej


Články odjinud


Články odjinud