Plíhal s Birnerem dotáhli Turku k finskému titulu

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Hokejisté Michal Birner a Tomáš Plíhal se stali s týmem TPS Turku finskými mistry. V pátém finále dali oba gól Hämeenlinně a přispěli k výhře 6:2. V celé sérii vyhrálo Turku 4:1 na zápasy a titul získalo po devíti letech.

Domácí Hämeenlinna se dostala do vedení pouze na okamžik v 13. minutě první třetiny, k obratu ale zavelel o několik desítek sekund později gólem Plíhal.

Za nepříznivého stavu 2:4 domácí odvolali gólmana a ještě dvakrát inkasovali, jednou z Birnerovy hole. Druhou asistenci v zápase si u jeho gólu připsal Plíhal.

Oba české útočníky teď čekají reprezentační povinnosti. Podle prohlášení kouče Vladimíra Růžičky by se jeden z této dvojice měl představit už na Švédských hrách, druhý naskočí do přípravy až v úterý.

Finále play off finské hokejové ligy - 5. zápas:
Hämeenlinna - TPS Turku 2:6 (za hosty Plíhal 1+2, Birner 1+1), konečný stav série 1:4.