Česká dvacítka podlehla na MS Švédsku 1:3 | iSport.cz
29. prosince 2017 • 00:39

Česká dvacítka podlehla na MS Švédsku 1:3

Autor: ČTK
Česká hokejová dvacítka podlehla ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Buffalu Švédsku 1:3 a po úvodní výhře nad Ruskem (5:4) utrpěla první ztrátu na turnaji. Jediný gól výběru Filipa Pešána vstřelil na konci druhé třetiny v přesilové hře Filip Zadina, který snížil na 1:2. Další duel čeká český tým v sobotu od 18:00 SEČ proti Bělorusku.


Český tým nastoupil oproti úternímu zápasu se dvěma změnami v sestavě. V brance nahradil Kořenáře Škarek a v útoku se představil místo Lauka Michnáč, který doplnil před utkáním soupisku.

V úvodu se Pešánův výběr ubránil při Kodýtkově trestu, ale v šesté minutě už se radovali Švédové. Jonsson Fjällby našel po rychlém protiútoku mezi kruhy najíždějícího Davidssona a Škarek byl proti jeho zakončení bezmocný.

Švédové se pak ubránili při Lindströmově trestu a ve 12. minutě mohl zvýšit opět Davidsson, který se ocitl sám před Škarkem, ale neuspěl. Seveřané se podruhé v utkání prosadili 55 vteřin před koncem úvodní části, kdy se při Safinově pobytu na trestné lavici trefil z levého kruhu Pettersson.

"Do zápasu jsme vstoupili bázlivě, bohužel jsme měli i dvě vyloučení, která zastavila naši konsolidovanou hru a dodala Švédům odvahu. V přesilovce nás dvě minuty nepustili z pásma a tím se nastartovali. Chvíli jsme měli strach, jestli zápas zvládneme," uvedl trenér Pešán.

Od druhé třetiny se hra vyrovnala a byli to naopak čeští mladíci, kdo začínal mít při snaze zápas ještě zdramatizovat postupně navrch. Ve 24. minutě vzal na sebe koncovku přečíslení dvou na jednoho Hájek, ale jeho střela proletěla těsně nad horním růžkem Gustavssonovy branky.

Ještě blíže snížení byl v polovině 29. minuty další bek Šalda, který zkusil štěstí ranou zápěstím od modré čáry a Gustavsson si při zakrytém výhledu všiml jeho pokusu teprve tehdy, když za jeho zády zazvonil na horní tyč.

Zvýšená aktivita přinesla ovoce až necelou minutu před druhou přestávkou, kdy po 40 vteřinách nabil Nečas Zadinovi, který ranou bez přípravy nezaváhal. "Tyto situace trénujeme. 'Neči' mě tam pěkně našel a já jsem to trefil," uvedl Zadina.

V úvodu třetí třetiny přisedl k Lijegrenovi na trestnou lavici Lindström, ale 93 vteřin trvající výhodu pěti proti třem Češi nevyužili. Blízko vyrovnání byl Zadina, ale Gustavsson jeho pokus vyrazil. "Škoda, že jsme přesilovku pět na tři neproměnili, mohl to být jiný zápas," řekl Zadina.

Po skončení početní výhody začali úřadovat Švédové. Steen ještě neuspěl, ale při Králově trestu ve 45. minutě z levého kruhu trefil přesně protější horní roh Nylander. Šanci na snížení neproměnil v polovině třetího dějství Nečas a Švédové už si v závěru náskok pohlídali.

 
Články odjinud


Články odjinud