6. února 2018 • 22:01

Mladá Boleslav podlehla Hradci a opět ztratila v boji o play off

Autor:
Hokejisté Mladé Boleslavi podlehli v 48. kole extraligy doma Hradci Králové 2:3 a po popáté porážce z posledních šesti zápasů si ještě více zkomplikovali boj o desítku pro play off. Bruslařský klub klesl z jedenáctého na dvanácté místo a tři kola před koncem stále ztrácí na desátou Spartu dva body. Pražané mají ještě zápas k dobru.


Druhý Mountfield se drží nadále o šest bodů za vedoucí Plzní a ještě živí teoretickou naději na zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. "Ze začátku nechtěl nikdo udělat chybu, ale první jsme ji udělali my. Naštěstí se nám podařilo ještě v první třetině vyrovnat a druhá třetina byla z naší strany nejlepší pasáží v zápase. Dvě šance jsme proměnili, ale mohli jsme jít i do vyššího náskoku. Další dvě gólovky jsme ještě měli po ubráněném oslabení a závěr mohl být klidnější," řekl trenér hostů Václav Sýkora.

Domácí museli hodinu před zápasem řešit náhlou nevolnost útočníka Pacovského, a tak se na levém křídle druhé formace od začátku pohyboval obránce Hrdinka. Mladá Boleslav začala aktivně a po sedmi minutách hry byla odměněna úvodní brankou. Puk za Rybárova záda dotlačil ve skrumáži Žejdl.

Podobný závar se konal i při úvodní domácí přesilovce v zápase, tentokrát ale hostující brankář své území uhájil. Hned po skončení početní výhody hosté vyrovnali. Domácí nechali na ose hřiště úplně volného Bednáře, který střelou mezi Maxwellovy betony vyrovnal na 1:1.

Hned v úvodu druhé třetiny pálil nebezpečně hostující Graňák, ale jeho střela se nakonec mezi tři tyče nevešla. Zápas se začal lámat těsně po své polovině. Nejprve potrestali ztrátu Vojtěcha Němce Vopelka s Kukumbergem, o dvě minuty později propadlo do branky nahození Pláňka, které brankář Maxwell vyrazil pouze do jednoho ze svých obránců.

Domácí nesložili zbraně, v závěru druhé třetiny si vytvořili tlak a několik slibných šancí, ale Rybár byl vždy na místě. "Výpadek ve druhé třetině nás stál celý zápas. Ale byl znát rozdíl v hokejovosti a hlavně pohodě obou týmů. Hradec hraje hokej, na který se dobře dívá. Vychází mu kombinace. Ale je to prostě o hlavě. My jsme si třeba ve druhé třetině nebyli schopni ani nechat tandem na modré," zlobil se domácí trenér Viktor Ujčík.

V první šanci třetí třetiny se objevil Bednář, ale tentokrát zvolil střelu nahoru a branku přestřelil. Domácí se snažili dostat do tlaku, ale Hradec si svoje vedení poctivě hlídal a nepouštěl soupeře do větších šancí.

Mladoboleslavští se přece jen dočkali snížení osm a půl minuty před koncem třetí třetiny. Odražený puk si našel Lenc a proti jeho dorážce už neměl hradecký gólman šanci. Domácí v závěru ještě zkusili hru v šesti bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. "Už je to prostě jenom o palicích. Teď si musíme trošku od hokeje odpočinout a začít zase tvrdě makat," doplnil Ujčík.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze