8. února 2018 • 10:37

Veteráni z můstku Kasai a Ahonen budou v Koreji vlajkonoši

Autor:
Dva čtyřicátníci a dlouholetí kolegové ze skokanských můstků Japonec Noriaki Kasai a Fin Janne Ahonen byli vybráni za vlajkonoše výprav při pátečním zahájení v Pchjongčchangu. Kasai se v 45 letech zúčastní olympijských her už poosmé, což je nový rekord, o pět let mladší Ahonen si chvíle v čele výpravy prožije znovu po dvaceti letech.


Kasai se zúčastnil už olympiády v roce 1992 v Albertville, od té doby nevynechal ani jednu. Ale v Koreji mu připadne nová, čestná role. "Jsem nervózní. A cítím obrovské vzrušení, bude to vrchol mé kariéry," řekl skokan, který má stříbro z Lillehammeru 1994 a dvě medaile z předchozích her v Soči.

Zatímco Kasai je stále schopen bodovat ve Světovém poháru a letos byl pátý v Bad Mitterndorfu, Ahonen už nejlepším nekonkuruje. Pětinásobný vítěz Turné čtyř můstků nicméně dostal důvěru a bude vlajkonošem stejně jako před 20 lety v Naganu.

Německé olympioniky přivede na Olympijský stadion sdruženář Eric Frenzel, jenž v hlasování sportovců i veřejnosti trochu překvapivě předčil legendu rychlobruslení Claudii Pechsteinovou. Vlajku USA ponese sáňkařka Erin Hamlinová, britskou zase skeletonistka Lizzy Yarnoldová, jež bude v Koreji obhajovat olympijské zlato.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze