8. února 2018 • 10:37

Veteráni z můstku Kasai a Ahonen budou v Koreji vlajkonoši

Autor:
Dva čtyřicátníci a dlouholetí kolegové ze skokanských můstků Japonec Noriaki Kasai a Fin Janne Ahonen byli vybráni za vlajkonoše výprav při pátečním zahájení v Pchjongčchangu. Kasai se v 45 letech zúčastní olympijských her už poosmé, což je nový rekord, o pět let mladší Ahonen si chvíle v čele výpravy prožije znovu po dvaceti letech.


Kasai se zúčastnil už olympiády v roce 1992 v Albertville, od té doby nevynechal ani jednu. Ale v Koreji mu připadne nová, čestná role. "Jsem nervózní. A cítím obrovské vzrušení, bude to vrchol mé kariéry," řekl skokan, který má stříbro z Lillehammeru 1994 a dvě medaile z předchozích her v Soči.

Zatímco Kasai je stále schopen bodovat ve Světovém poháru a letos byl pátý v Bad Mitterndorfu, Ahonen už nejlepším nekonkuruje. Pětinásobný vítěz Turné čtyř můstků nicméně dostal důvěru a bude vlajkonošem stejně jako před 20 lety v Naganu.

Německé olympioniky přivede na Olympijský stadion sdruženář Eric Frenzel, jenž v hlasování sportovců i veřejnosti trochu překvapivě předčil legendu rychlobruslení Claudii Pechsteinovou. Vlajku USA ponese sáňkařka Erin Hamlinová, britskou zase skeletonistka Lizzy Yarnoldová, jež bude v Koreji obhajovat olympijské zlato.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze