Pro žokeje Janáčka je prioritou Španělsko, ale rád přijede i domů | iSport.cz
4. dubna 2018 • 11:46

Pro žokeje Janáčka je prioritou Španělsko, ale rád přijede i domů

Autor:
Osmým rokem působí jeden z nejlepších tuzemských žokejů Václav Janáček ve Španělsku a i nadále bude jeho hlavním působištěm Pyrenejský poloostrov, kde už pětkrát vyhrál šampionát žokejů. Rád si ale tu a tam odskočí domů, tak jako v pondělí, kdy jezdil v Lysé nad Labem.


Letos dvaatřicetiletý Janáček už slavil vítězství v exotickém Kataru, ve Španělsku a v Lysé uspěl s tříletým Mandachalem ze stáje Statek Blata Český ráj.

"Nemám problém přijet do Česka. Vždy se domů rád podívám," řekl dvojnásobný vítěz Českého derby spolupracovníkovi ČTK. Na nedělní chuchelské dostihy ale jezdit nemůže. "Mám angažmá ve Španělsku, ale v sobotu v Mostě nebo v Karlových Varech bych mohl a šance je také v týdnu, ale musí být o mě zájem," řekl.

V závěru února skončilo pro Janáčka katarské působení. "Ekonomicky to bylo stejné, jako kdybych zůstal ve Španělsku, ale byly to nové zkušenosti. Musel jsem si vyšlapat cestu, kterou loni absolvoval Tomáš Lukášek, který už je tam zaběhlým jezdcem a nyní, když tam končí angažmá jezdci z Evropy, tak má stále více šancí," vrátil se Janáček k exotickému pobytu, během kterého získal čtyři vítězství.

Angažmá v Kataru pro něj bylo psychicky náročné. "Přece jenom je to jiný kraj, žije se tam především v noci, což mi nesedlo," prohlásil. Není proto zatím rozhodnutý, jestli se na zimu do exotiky opět vrátí. "Nevím, soustředím se na Španělsko," řekl Janáček, který v roce 2009 vytvořil v Česku rekord v počtu výher v sezoně, když ovládl 82 dostihů.

Na závodišti v Madridu se rozběhla sezona první březnovou sobotu. Janáček si zatím připsal šest vítězství, je na čtvrtém místě španělského šampionátu a na vedoucího Borju Fayose ztrácí osm triumfů. "Kluci si získali náskok, tak se jej pokusím pomalu stahovat a uvidím, jak to bude vypadat. Španělsko je pro mě nyní prioritou," nastínil Janáček své plány. Ve Španělsku se stal stejně jako v Česku pětkrát šampionem a dvakrát skončil mezi jezdci na druhém místě.

Vedle tuzemských dostihů by se Janáček mohl představit také na Slovensku a v Polsku, kde jezdil již v minulosti. Už by neměl tolik startovat ve Švýcarsku, kde jezdil před dvěma lety, když se na Pyrenejském poloostrově neběhalo.

Od loňského roku má Janáček novou zábavu ve volném čase. V okolí Madridu chodí na ryby. "Je tam hodně jezer, tam mám dost příležitostí, kam mohu vyrazit. Záleží na mnoha okolnostech, kam s prutem směřuji. Chci pokračovat," plánoval.

Témata:  Janáček, dostihy, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud